ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI


Zakończenie roku szkolnego 2023/2024


Dnia 21 czerwca 2024 roku odbyło się zakończenia roku szkolnego, który był pełen wyzwań, szczególnie dla uczniów klas 1 szkoły podstawowej oraz nowo powstałych klas psychologiczno-prawnych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy, rodzice oraz uczniowie. Szczególnie podniosłym momentem było pożegnanie i złożenie podziękowań za współpracę, zaangażowanie oraz aktywne uczestnictwo w edukacji klas policyjnych insp. Witoldowi Markiewiczowi, Komendantowi Miejskiemu Policji w Bydgoszczy w imieniu którego podziękowania odebrał podinspektor Marcin Wyłuba, Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy.

W trakcie uroczystości uczniom wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi wręczono świadectwa z wyróżnieniem, natomiast uczniom, którzy przełamują swoje ograniczenia wręczono nagrody „Puszczyka”. Szkolny Zespół Taneczny zaprezentował swoje umiejętności w „Tańcu piratów”.

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko czas podsumowań i nagród, ale także moment refleksji i pożegnań. Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji!!!

Uroczysta akademia z okazji zakończenia szkoły przez uczniów SP 40.


 

Klasy siódme szkoły podstawowej pożegnały uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej. Po przemówieniu Pana Dyrektora, Leszka Sobieraja nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klasy ósmej, którzy zobowiązali się m.in. dbać o zaszczytne miano wychowanka Szkoły Podstawowej nr 40 oraz przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych.

Wychowawca klasy, Pani Marzena Wachowska wraz z Panem Dyrektorem wręczyli świadectwa ukończenia szkoły wraz z wyróżnieniami za wybitne osiągnięcia w nauce. Tytuł „Primus inter pares” otrzymał Mateusz Wojciechowski. Uczniom klasy ósmej przyznano także tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi m.in. „Złote Pióro”, „Zaczarowany Pędzel”, „Diamentową Piłkę”, „Brylantową Kłódkę” czy „Mistrza Powagi”.

O przepiękne dekoracje oraz oprawę muzyczną zadbał zespół ds. dekoracji oraz szkolny chór, natomiast nad całością uroczystości czuwała Pani Anna Theuss i Pani Małgorzata Wełnińska-Ginther.

Sukces uczennic klasy 6B


Sukces uczennic klasy 6B w Powiatowym Konkursie Literackim “Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia”.
Gratulacje dla Emilii Gierszewskiej i Marty Ornowskiej, które zdobyły II miejsce w konkursie. Dziewczyny wykazały się doskonałą znajomością dwóch powieści Alfreda Szklarskiego z serii o Tomku Wilmowskim oraz stworzyły graficzną wizualizację wiedzy o przygodach bohatera w formie gry! Wielkie brawa, życzymy dalszych sukcesów!

Pomagamy Olkowi!!!


Już po raz trzeci na terenie Zespołu Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy odbył się charytatywny turniej piłki nożnej.  Dwa lata temu wspieraliśmy uchodźców wojennych z Ukrainy, rok temu leczenie chorej onkologicznie Yevy.

W tym roku graliśmy dla Olka, brata naszego ucznia, który od urodzenia zmaga się z licznymi wadami wrodzonymi i nabytymi. W wyniku encefalopatii niedokrwienno – niedotlenieniowej, padaczki, mózgowego porażenia dziecięcego i wielu innych schorzeń Oluś potrzebuje środków na wózek rehabilitacyjny, łóżko rehabilitacyjne, leżak kąpielowo- rehabilitacyjny oraz rehabilitację, której miesięczne koszty wynoszą około 6000 zł.

Osiem drużyn piłkarskich; Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, Zakład Karny Bydgoszcz-Fordon, Reprezentacja Księży, Nauczyciele i Przyjaciele ZS nr 24, Uczniowie ZS nr 24, Absolwenci ZS nr 24,  Oddział Żandarmeri Wojskowej w Bydgoszczy rozegrało 16 meczy.

Emocje i głośny doping szczególnie towarzyszył przy rozgrywaniu meczu o trzecie miejsce –  Nauczyciele i Przyjaciele ZS nr 24 kontra Kujawsko-Pomorski UW. Gratulujemy Gospodarzom III miejsca, KMP w Bydgoszczy II miejsca oraz ZK Bydgoszcz-Fordon I miejsca!!!

Cała społeczność ZS nr 24 zaangażowała się w pomoc Olkowi. Samorząd Uczniowski SP 40 oraz XII LO zorganizował Pchli Targ zasilając zbiórkę o kolejne środki finansowe.

Przez cały turniej dwuletni Oluś wraz z fantastyczną rodziną wspierał dzieci, młodzież oraz drużyny swoim uśmiechem, a po rozgrywkach podziękował pięknymi kwiatami Panu Leszkowi Sobierajowi, dyrektorowi ZS nr 24.

Już we wrześniu planujemy charytatywny bieg dla Olka w którym udział będzie mogła wziąć każda osoba o szczerym i dobrym sercu. Zapraszamy do śledzenia  Fb SP 40, na którym na bieżąco będziemy informować o terminie biegu.

Zachęcamy do dalszego wspierania Aleksandra Kaługi, datki można przesyłać na konta:

https://www.otwarteramiona.pl/podopieczni/kaluga-aleksander/

https://pomagam.pl/38tbm7

„SUPERKADET 2024”


 

W poniedziałek 17 czerwca odbyła się kolejna edycja turnieju dla uczniów z klas policyjnych XII LO.

Głównym celem imprezy było wyłonienie ze społeczności szkolnej „ najlepszego z najlepszych”, zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.

Rywalizacja miała na celu doskonalenie praktyki nabytej podczas szkoleń z Edukacji Policyjnej, ale również propagowanie właściwego wizerunku kadeta; sprawnego, zdecydowanego w działaniu, który potrafi w praktyce wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności.

Turniej był równocześnie eliminacją na poziomie szkolnym celem wyłonienia najlepszych uczniów do reprezentacji szkoły na zawody wojewódzkie. Młodzież rywalizowała ze sobą w konkurencjach praktycznych i teoretycznych. Suma punktów ze wszystkich konkurencji stanowiła o końcowej klasyfikacji i posłużyła do wyłonienia Superkadetów wśród dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy 3A Julia Kołecka, która wyprzedziła koleżankę z klasy 2A Wiktorię Jankowską. Trzecie miejsce zajęła Kinga Proksa z klasy 1A.

Wsród chłopców pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 3A Artem Povaliuk, przed kolegą z klasy Kacprem Jaśniakiem i Jakubem Kaźmierczakiem z klasy 2A.

Zawody trzymały w napięciu do ostatniej konkurencji – policyjnego toru przeszkód, który zdecydował o ostatecznej kolejności.

Gratulujemy zwycięzcą oraz wszystkim uczniom biorącym udział w Turnieju.

 

PODSUMOWANIE ROKU


Koniec roku szkolnego, to czas podsumowania udziału w różnorodnych projektach i programach edukacyjnych. Uczniowie klas 0-3 aktywnie w ciągu całego roku szkolnego uczestniczyli w następujących projektach:

1. Czytam z klasą – lekturki spod chmurki. Międzynarodowy projekt edukacyjny. Edycja V – Na tropach dobroczynności

2. Zdrowo i Sportowo – ogólnopolski program dotyczący aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania dzieci

3. Klasa w terenie – ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący organizowania lekcji poza terenem szkoły

4. Dzień Pustej Klasy – 9 edycja międzynarodowego święta edukacji w naturze

5. Piątka dla natury – ogólnopolski program edukacyjny dotyczący kształtowania postaw proekologicznych młodego pokolenia

6. Rok z higieną Velvet – higiena dla mnie i dla planety – ogólnopolski program edukacyjny zwiększający świadomość na temat roli i wagi higieny osobistej

7. Uczymy Dzieci Programować – XIII edycja Ogólnopolskiego programu pokazującego, że poprzez naukę kodowania można w twórczy i aktywny sposób rozwijać wiele umiejętności

8. Kreatywne Dni Nietypowe- Ogólnopolski projekt edukacyjny  rozwijający kreatywność, empatię, szacunek wobec otoczenia i nnowacujne podejście do zajęć w świetlicy szkolnej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Gala Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim


 

Dnia 14 czerwca 2024 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Miło nam poinformować, że wśród kilkuset uczniów biorących udział w konkursie, nasi uczniowie: Krystian Barczyński (kl. 6a) oraz Grigor Arakelyan (kl. 8a) zostali jego finalistami!

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

“KRYMINALNE ZAGADKI XII-STKI”


Dyrekcja oraz nauczyciele XII Liceum Ogólnokształcącego wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy po raz trzeci zorganizowali dla uczniów klas policyjnych konkurs “Kryminalne zagadki Dwunastki”.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie fikcyjnej sprawy kryminalnej „Zabójstwo w pensjonacie”. Zagadkę detektywistyczną należało odgadnąć i odpowiedzieć na pytanie zawarte w historii w określonym czasie, poprzez wykorzystanie zdobytej na zajęciach wiedzy, nabytych umiejętności i posiadanych wiadomości z zakresu kryminalistyki. Scenariusz gry stworzyła Pani Mariola Wolnik, nauczyciel historii i edukacji wczesnoszkolnej w uzgodnieniu z kom. Radosławem Grześkowiakiem, Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście oraz nadkom. Markiem Grabowiczem z Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, o prawidłową plastyczną oprawę zagadki zadbała Anna Zamojda oraz Kinga Zielinska, pedagodzy ZS nr 24 im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy.

Licealiści, którzy zostali podzieleni na zespoły, bez problemu wcielili się w rolę policyjnych śledczych, a na podstawie poszlak znajdujących się w scenariuszu oraz pozostawionych dowodów i zdobytych informacji, z zaangażowaniem prowadzili fikcyjną sprawę kryminalną.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, członkowie jury wyłonili zwycięzców konkursu, którymi zostali uczniowie klasy III La. Drugie miejsce zajęła klasa I Lc, na trzecim miejscu uplasowała się klasa I La, na czwartym miejscu klasa II La. Dla wszystkich drużyn były przewidziane puchary, a dla uczestników dyplomy.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.


Koniec roku szkolnego, to czas podsumowania udziału w różnorodnych projektach i programach edukacyjnych. Uczniowie klas 0-3 aktywnie w ciągu całego roku szkolnego uczestniczyli w następujących projektach:
1. Czytam z klasą – lekturki spod chmurki. Międzynarodowy projekt edukacyjny. Edycja V – Na tropach dobroczynności
2. Zdrowo i Sportowo – ogólnopolski program dotyczący aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania dzieci
3. Klasa w terenie – ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący organizowania lekcji poza terenem szkoły
4. Dzień Pustej Klasy – 9 edycja międzynarodowego święta edukacji w naturze
5. Piątka dla natury – ogólnopolski program edukacyjny dotyczący kształtowania postaw proekologicznych młodego pokolenia
6. Rok z higieną Velvet – higiena dla mnie i dla planety – ogólnopolski program edukacyjny zwiększający świadomość na temat roli i wagi higieny osobistej
7. Uczymy Dzieci Programować – XIII edycja Ogólnopolskiego programu pokazującego, że poprzez naukę kodowania można w twórczy i aktywny sposób rozwijać wiele umiejętności
8. Kreatywne Dni Nietypowe- ogólnopolski projekt edukacyjny rozwijający kreatywność, empatię, szacunek wobec otoczenia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!