Pomagamy Olkowi!!!


Już po raz trzeci na terenie Zespołu Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy odbył się charytatywny turniej piłki nożnej.  Dwa lata temu wspieraliśmy uchodźców wojennych z Ukrainy, rok temu leczenie chorej onkologicznie Yevy.

W tym roku graliśmy dla Olka, brata naszego ucznia, który od urodzenia zmaga się z licznymi wadami wrodzonymi i nabytymi. W wyniku encefalopatii niedokrwienno – niedotlenieniowej, padaczki, mózgowego porażenia dziecięcego i wielu innych schorzeń Oluś potrzebuje środków na wózek rehabilitacyjny, łóżko rehabilitacyjne, leżak kąpielowo- rehabilitacyjny oraz rehabilitację, której miesięczne koszty wynoszą około 6000 zł.

Osiem drużyn piłkarskich; Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, Zakład Karny Bydgoszcz-Fordon, Reprezentacja Księży, Nauczyciele i Przyjaciele ZS nr 24, Uczniowie ZS nr 24, Absolwenci ZS nr 24,  Oddział Żandarmeri Wojskowej w Bydgoszczy rozegrało 16 meczy.

Emocje i głośny doping szczególnie towarzyszył przy rozgrywaniu meczu o trzecie miejsce –  Nauczyciele i Przyjaciele ZS nr 24 kontra Kujawsko-Pomorski UW. Gratulujemy Gospodarzom III miejsca, KMP w Bydgoszczy II miejsca oraz ZK Bydgoszcz-Fordon I miejsca!!!

Cała społeczność ZS nr 24 zaangażowała się w pomoc Olkowi. Samorząd Uczniowski SP 40 oraz XII LO zorganizował Pchli Targ zasilając zbiórkę o kolejne środki finansowe.

Przez cały turniej dwuletni Oluś wraz z fantastyczną rodziną wspierał dzieci, młodzież oraz drużyny swoim uśmiechem, a po rozgrywkach podziękował pięknymi kwiatami Panu Leszkowi Sobierajowi, dyrektorowi ZS nr 24.

Już we wrześniu planujemy charytatywny bieg dla Olka w którym udział będzie mogła wziąć każda osoba o szczerym i dobrym sercu. Zapraszamy do śledzenia  Fb SP 40, na którym na bieżąco będziemy informować o terminie biegu.

Zachęcamy do dalszego wspierania Aleksandra Kaługi, datki można przesyłać na konta:

https://www.otwarteramiona.pl/podopieczni/kaluga-aleksander/

https://pomagam.pl/38tbm7