„SUPERKADET 2024”


 

W poniedziałek 17 czerwca odbyła się kolejna edycja turnieju dla uczniów z klas policyjnych XII LO.

Głównym celem imprezy było wyłonienie ze społeczności szkolnej „ najlepszego z najlepszych”, zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.

Rywalizacja miała na celu doskonalenie praktyki nabytej podczas szkoleń z Edukacji Policyjnej, ale również propagowanie właściwego wizerunku kadeta; sprawnego, zdecydowanego w działaniu, który potrafi w praktyce wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności.

Turniej był równocześnie eliminacją na poziomie szkolnym celem wyłonienia najlepszych uczniów do reprezentacji szkoły na zawody wojewódzkie. Młodzież rywalizowała ze sobą w konkurencjach praktycznych i teoretycznych. Suma punktów ze wszystkich konkurencji stanowiła o końcowej klasyfikacji i posłużyła do wyłonienia Superkadetów wśród dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy 3A Julia Kołecka, która wyprzedziła koleżankę z klasy 2A Wiktorię Jankowską. Trzecie miejsce zajęła Kinga Proksa z klasy 1A.

Wsród chłopców pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 3A Artem Povaliuk, przed kolegą z klasy Kacprem Jaśniakiem i Jakubem Kaźmierczakiem z klasy 2A.

Zawody trzymały w napięciu do ostatniej konkurencji – policyjnego toru przeszkód, który zdecydował o ostatecznej kolejności.

Gratulujemy zwycięzcą oraz wszystkim uczniom biorącym udział w Turnieju.