“KRYMINALNE ZAGADKI XII-STKI”


Dyrekcja oraz nauczyciele XII Liceum Ogólnokształcącego wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy po raz trzeci zorganizowali dla uczniów klas policyjnych konkurs “Kryminalne zagadki Dwunastki”.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie fikcyjnej sprawy kryminalnej „Zabójstwo w pensjonacie”. Zagadkę detektywistyczną należało odgadnąć i odpowiedzieć na pytanie zawarte w historii w określonym czasie, poprzez wykorzystanie zdobytej na zajęciach wiedzy, nabytych umiejętności i posiadanych wiadomości z zakresu kryminalistyki. Scenariusz gry stworzyła Pani Mariola Wolnik, nauczyciel historii i edukacji wczesnoszkolnej w uzgodnieniu z kom. Radosławem Grześkowiakiem, Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście oraz nadkom. Markiem Grabowiczem z Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, o prawidłową plastyczną oprawę zagadki zadbała Anna Zamojda oraz Kinga Zielinska, pedagodzy ZS nr 24 im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy.

Licealiści, którzy zostali podzieleni na zespoły, bez problemu wcielili się w rolę policyjnych śledczych, a na podstawie poszlak znajdujących się w scenariuszu oraz pozostawionych dowodów i zdobytych informacji, z zaangażowaniem prowadzili fikcyjną sprawę kryminalną.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, członkowie jury wyłonili zwycięzców konkursu, którymi zostali uczniowie klasy III La. Drugie miejsce zajęła klasa I Lc, na trzecim miejscu uplasowała się klasa I La, na czwartym miejscu klasa II La. Dla wszystkich drużyn były przewidziane puchary, a dla uczestników dyplomy.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.