Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 


 

     W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który w ZS 24 zamienił się w Tydzień Języka Ojczystego, działaniom uczniów nie było końca. Pisali, czytali, rysowali, jednym słowem- TWO-RZY-LI!

     Wszystko po to, by zaznaczyć, jak ważny jest język narodowy, jego kultura, historia, tradycje, a nawet wszystkie zawiłości ortograficzno-gramatyczne. W efekcie powstały ciekawe plakaty promujące poprawność językową oraz projekty okładek książek. Pracom uczniów można się przyjrzeć w stworzonej na szkolnym korytarzu galerii Języka Ojczystego.

    Są oczywiście zwycięzcy konkursów oraz wyróżnieni!

      I tak: Mistrzem Ortografii SP40 została Edyta Kowalska z klasy 8a, w LO XII – Emilia Pietrzak z klasy Ic. Żmudna praca przepisywania tekstu w niezwykle staranny, wręcz mistrzowski sposób, wyłoniła trzech zwycięzców w konkursie kaligraficznym: I miejsce przypadło Remigiuszowi Błasiakowi z klasy 4a, II miejsce zajęła Anastasia Karaivan z klasy 8a, a miejsce III- Maria Katafiasz również z klasy 8a.

      Najciekawszy plakat językowy, któremu z uznaniem na pewno przyjrzałby się sam profesor

Jan Miodek, stworzył Tymoteusz Chyła z klasy 4b, II miejsce w tej kategorii zajął Filip Kułakowski z klasy Ib LO, miejsce III przypadło w udziale Emilii Łabuś z klasy 4b, wyróżnienie otrzymała  Weronika Lercel z klasy 4a.

      Nie było łatwo zdecydować się na uznania w konkursie na projekt okładki książki. Po prostu… mamy zdolnych i twórczych ilustratorów!

       W tej konkurencji I miejsce zdobyła Patrycja Kisielewska z klasy 4b, II miejsce przyznano

 Lilianie Klimczyk z klasy 6a, III miejsce zajął Krystian Barczyński z klasy 6a, wyróżnienie  zaś zdobył  Miłosz Wnuk-Lipiński z kasy  7b.

         Już niebawem wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród i oczywiście fotorelacja z całego wydarzenia!