DRZWI OTWARTE W SP 40

W naszej szkole 27.02.2024 r. o godzinie 17:00 gościliśmy przyszłych uczniów oddziału zerowego oraz klas pierwszych w ramach Drzwi Otwartych.

Dyrektor szkoły mgr inż. Leszek Sobieraj powitał gości na sali gimnastycznej, przedstawił ofertę placówki, a następnie zaprosił na wycieczkę po szkole przyszłych uczniów.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w aktywnościach przygotowanych przez nauczycieli  w salach lekcyjnych, bibliotece, świetlicy i sali gimnastycznej. Z radością wykonywały eksperymenty, tworzyły geometrycznego smoka, „bawiły się” matematyką na tablicy interaktywnej, programowały przy pomocy robotów edukacyjnych Ozobot czy słuchały przedstawienia teatralnego w szkolnej bibliotece. Z zaangażowaniem pokonywały tor przeszkód na sali gimnastycznej i pokonywały pingwinki na podłodze interaktywnej.

Ciekawa oferta placówki spotkała się z dużym uznaniem gości, co ma odzwierciedlenie w dużej ilości wniosków o przyjęcie dzieci do szkoły.

Budzi to radość zarówno Dyrekcji, jak i grona pedagogicznego.

Do zobaczenia przyszli uczniowie we wrześniu!

SUKCES MATEUSZA W KURATORYJNYM KONKURSIE Z J. ANGIELSKIEGO!

Z radością i dumą informujemy, iż Mateusz Wojciechowski, uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 40 został finalistą etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Sobotni finał odbył się w Toruniu, składał się z części pisemnej i ustnej. Warto wspomnieć, że dodatkowym utrudnieniem, którego nikt się nie spodziewał, była inna niż dotychczas formuła konkursu.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi oraz dziękujemy Pani Agnieszce Gaus-Tessie za zaangażowanie w przygotowanie ucznia do konkursu.