Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS nr 24 w Bydgoszczy „Gramy dla Yevy”


Wybrany dzień ostatniego tygodnia czerwcowej nauki to od kilku lat w ZS 24 czas Piłkarskich Turniejów. Od pewnego czasu zawody te łączone są także odruchem serca i chęcią niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. W ubiegłym roku datki zbierane były dla uchodźców wojennych z Ukrainy, a w tym roku startujący zawodnicy i oglądający turniej widzowie, wspierali leczenie onkologiczne uczennicy SP 40 – Yevy.

W turnieju, w którym pierwsze, symboliczne kopniecie piłki wykonała mama Yevy, udział wzięły następujące bydgoskie zespoły:

  • Komenda Miejska Policji
  • Żandarmeria Wojskowa
  • Służba Więzienna
  • Reprezentacja Księży
  • Nauczyciele i Przyjaciele ZS24
  • Uczniowie ZS 24.

Turniej rozgrywany był na boisku szkolnym, w dwóch trzyzespołowych grupach. Po meczach eliminacyjnych wyłoniono pary półfinałowe oraz zespoły rywalizujące o miejsca 5-6 w turnieju. Rozgrywki grupowe wygrały zespoły Policji oraz Żandarmerii, one też wygrały swoje mecze półfinałowe i zmierzyły się w pojedynku finałowym. Zanim jednak do tego doszło, w meczu o 5 miejsce drużyna Służby Więziennej pokonała młody zespół uczniów ZS24, a w meczu o III miejsce drużyna Księży nie dała rady gospodarzom turnieju reprezentacji Nauczycieli i Przyjaciół ZS24. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Jak wspomniano powyżej w Wielkim Finale spotkali się przedstawiciele dwóch służb mundurowych: Policji i Wojska. Ubiegłoroczni zwycięzcy Turnieju, policjanci, musieli uznać wyższość, drużyny debiutującej w rozgrywkach przy ul. Puszczykowej, czyli Żandarmerii. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Turniej obfitował w wiele ciekawych akcji, twardej, toczonej Fair, walki, efektownych strzałów i bramkarskich obron, ale przede wszystkim był okazją do niesienia pomocy potrzebującej Yevie.

Do zobaczenia już za rok.