„Tęczowy ogród”


W ramach współpracy z Fundacją ING Dzieciom w dniu 4 czerwca gościliśmy pracowników bydgoskiego oddziału ING. Celem projektu „Tęczowy ogród” było zaangażowanie dzieci do działań pro środowiskowych oraz urozmaicenie otoczenia przy szkole.

Liderki projektu Marzena Markiewicz oraz Natalia Rutkowska poprowadziły zajęcia dotyczące ochrony środowiska, a w ogrodzie przed zerówką zostały zasadzone barwne i pachnące drzewa, krzewy oraz kwiaty. Wolontariusze ING wraz z dziećmi zbudowali kilka karmników dla ptaków, które zostały pomalowane i zamontowane w ogrodzie. Po ciężkiej pracy dzieci oraz wolontariusze zjedli drugie śniadanie oraz zagrali na szkolnym boisku.

Serdecznie dziękujemy liderkom projektu oraz Fundacji ING Dzieciom za prezenty dla najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz realizację projektu na terenie naszej placówki.

Jest nam niezmiernie miło, że w ramach współpracy z ING mogliśmy zwiększyć nasze działania związane z edukacją ekologiczną oraz „pokolorować” cudnymi roślinami teren przy placu zabaw.