Uczniowie klas policyjnych XII Liceum Ogólnokształcącego najlepsi w województwie kujawsko-pomorskim.


W piątek 1 grudnia odbyła się II edycja Turnieju sportowo – obronnego dla klas mundurowych o profilu policyjnym „Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych” o Puchar Dyrektora XII Liceum Ogólnokształcącego i Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. W zawodach wzięło udział 6 szkół z naszego województwa: Zespół Szkół Chemiczno – Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie, Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim oraz gospodarz turnieju XII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy.

            Głównym celem projektu była integracja młodzieży z klas o profilu policyjnym z województwa kujawsko – pomorskiego, połączona z rywalizacją sportową w konkurencjach typowych dla pracy w służbach mundurowych. Rywalizacja miała również służyć w kształtowaniu umiejętności i cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole oraz sprawdzenie umiejętności nabytych przez uczniów w trakcie prowadzonych szkoleń. Młodzież rywalizowała w konkurencjach praktycznych i teoretycznych. Trzeba było się wykazać takimi umiejętnościami jak: strzelanie do celu z karabinu pneumatycznego, przepłynięcie wyścigu na ergometrze wioślarskim, pokonanie policyjnego toru przeszkód, zaprezentowanie technik interwencji policyjnych, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej i udział w zespołowym pokazie musztry. Uczniowie musieli się także wykazać wiedzą teoretyczną z zakresu edukacji policyjnej. Turniej został zorganizowany w profesjonalny sposób, sędziami byli funkcjonariusze Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz trenerzy dyscyplin sportowych.

         Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia pucharów, dyplomów i nagród indywidualnych. Zwycięski zespół XII LO otrzymał Puchar Komendanta  Miejskiego Policji,  drużyna z Radziejowa za II miejsce otrzymała Puchar Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu, zespół z Szubina za trzecie miejsce otrzymał Puchar Dyrektora XII Liceum Ogólnokształcącego. Pozostałe zespoły z dalszych miejsc także otrzymały Puchary za udział w zawodach, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę rzeczową.

         Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w konkurencjach: pokonanie policyjnego toru przeszkód, strzelanie z karabinu laserowego, wyścigu na ergometrze i w teście wiedzy  o policji otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

            Zwycięski zespół XII LO wystąpił w następującym składzie: Izabela Kaźmierczak(4 LO), Julia Kołecka (3 LO), Julia Makowska (2 LO), Viktoria Kozub (2 LO), Wiktoria Jankowska (2 LO), Dominik Proksa (4 LO), Artem Povaliuk (3 LO), Albert Jędrzejewski (3 LO), Kacper Jaśniak (3 LO), Jakub Kaźmierczak (2 LO). Opiekunem zespołu był pan Jarosław Szczepaniak.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

  1. XII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy,
  2. Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie,
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie,
  4. Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku,
  5. Zespół Szkół Chemiczno – Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu,
  6. Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim.

    Gratulujemy!