Spotkanie projektowe w ramach projektu Erasmus+ „Love music, love yourself!”


W dniach 17-19 października 2023, odbyło się ostatnie już międzynarodowe spotkanie projektowe w ramach projektu Erasmus+ „Love music, love yourself!”. Tym razem partnerzy projektu spotkali się w Macedonii Północnej.  Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wizyty w drugim co do wielkości publicznym liceum w Skopje im. Zef Lush Marku, liczącym około 1600 uczniów. Mieliśmy okazję porozmawiać z uczniami i poznać ich opinie o szkole. W drugi dzień międzynarodowego spotkania nauczycieli odwiedziliśmy dwa specjalistyczne ośrodki. Pierwszym była poradnia psychologiczno-pedagogiczna z oddziałami klasowymi dla dzieci autystycznych ‘Idnina’, która wykorzystuje w pracy m.in. muzykoterapię. Drugim była wyspecjalizowana placówka zajmująca się terapią dzieci i dorosłych, którzy mają problemy logopedyczne spowodowane różnymi przyczynami. Środowe spotkanie zakończyliśmy zwiedzaniem kanionu ‘Matka’. Ostatni dzień pobytu w Skopje minął nam pod znakiem wytężonej pracy nad finalną dokumentacją projektu. Koordynatorzy z poszczególnych państw udzielili wywiadu uczniom zaangażowanym w realizację projektu, odpowiadając na ich szczegółowe pytania. Wkrótce ma powstać film ze wszystkimi gośćmi. Wieczorem wzięliśmy udział w uroczystym wydarzeniu upowszechniającym rezultaty projektu. Wzięli w nim udział goście z Albanii, Grecji, Kosowa i Serbii, przedstawiciele Wydziału Edukacji oraz nauczyciele z lokalnych szkół zainteresowani wdrożeniem przygotowanego przez nas programu nauczania we własnych placówkach edukacyjnych. Słodki poczęstunek zaserwowany przez uczniów był miłym zakończeniem wizyty w Macedonii Północnej.