Międzynarodowy Dzień Kropki 


Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i współpracy…
Od 2009 roku obchodzimy je 15 września, gdy nauczyciel Terry Shay zaprezentował swojej klasie książkę „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa. Jest to opowieść o nauczycielce, która pomaga uczennicy wątpiącej w swoje umiejętności uwierzyć w siebie. Zwykła kropka postawiona przez dziewczynkę na kartce papieru rozpoczyna jej podróż w odkrywaniu pewności siebie oraz swojej odwagi.
W tym roku nasze dzieci z klas 0- 3 ponownie bardzo chętnie zaangażowały się w działania, które pomogły im odkryć mocne strony, pasję i kreatywność. Spotkanie z „Kropką” dzieci rozpoczęły od obejrzenia filmu i przeczytania książki, następnie wśród działań pojawiło się sudoku z kropką, wyszukiwanie zwierząt w kropki, kropkowa fotobudka, prace plastyczne z kropką w tle. Były matematyczne zabawy, zakropkowane wiersze, fryzury z kropek i całe mnóstwo innych działań, które dowiodły jak bardzo jesteśmy kreatywni 😊
Do akcji przystąpiło około 200 krajów z całego świata!