MUZYCZNI-EKOLOGICZNI & DRUMS FUSION


 

Nasi uczniowie kolejny raz wykazali się niezwykłą kreatywnością, fantazją i oryginalnością J. W ramach projektu Erasmus+ „Love music, love yourself!” wykonali instrumenty muzyczne w formie przestrzennej z tworzyw wykorzystywanych w recyklingu. Gitary z papieru, instrumenty perkusyjne z plastikowych pojemników, nakrętek i makulatury, trąbki z papierowych rolek, keyboard z surowców wtórnych, drewniane cymbałki, grzechotki, janczary, marakasy z puszek i różnych pojemników to tylko część twórczości naszych uczniów…

Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. Wpłynęło ponad
50 EKO – instrumentów! Po długich naradach jury konkursowe wybrało trzy zwycięskie prace w kategorii wiekowej uczniów klas 1-3 (I miejsce – Michalina Łuniewska z 1c, II miejsce – Viktoria Kisielewska z 3b, III miejsce – Aleksandra Sieg z 1b) oraz trzy prace w kategorii wiekowej uczniów klas 4-8 (I miejsce – Julia Jańczak z 6a, II miejsce – Mateusz Lewicki z 6a, III miejsce – Martyna Wróblewska z 6a).

Zwieńczeniem konkursu był udział organizatorów oraz uczniów w festiwalu DRUMS FUSION, na którym została podjęta próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii „największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”. Ponad 1000 perkusistów zagrało wspólnie w hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy w rytm przeboju z filmu “Król Lew”. Wspólnie pobiliśmy Rekord Polski na najwięcej osób grających na instrumentach z recyklingu! W przyszłym roku pobijemy rekord Guinnesa, gdyż zabrakło nam zaledwie 148 osób.