Turniej sportowo-obronny “Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych” w ZS 24.


Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych – pod takim hasłem w dniu dzisiejszym  w  naszej szkole rozegrano po raz pierwszy turniej sportowo-obronny dla uczniów klas mundurowych ze szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Do rywalizacji stanęły 8-osobowe reprezentacje klas mundurowych o profilu policyjnym: XII LO przy ZS 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, Zespół Szkół Chemiczno- Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie, Zespół  Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku oraz I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Turniej składał się z 7 konkurencji, w tym 6 praktycznych. Najpierw odbyła się część teoretyczna, która obejmowała zagadnienia z historii Policji.

Potem nastąpiła najbardziej widowiskowa część turnieju. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w praktyce. Było strzelanie z karabinka pneumatycznego (elektroniczne urządzenie SCATT) z odległości 5-7 metrów oraz sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie wzięli też udział w policyjnym torze przeszkód oraz rywalizacji na ergometrze wioślarskim. Jedna z konkurencji dotyczyła również technik samoobrony. Był też pokaz musztry, w której uczestniczył cały 8-osobowy zespół. Młodzież musiała zaprezentować np. postawę zasadniczą, występowanie z szeregu i dwuszeregu, tworzenie kolumny dwójkowejprzemieszczanie się w kolumnie dwójkowej czy postawę kordonową.
 
Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, która zdobyła puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. Drugie miejsce i puchar Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu UM w Bydgoszczy wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych im.  Józefa Piłsudskiego w Radziejowie.
Trzecia lokata przypadła młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku. Ten zespół otrzymał puchar Dyrektora XII LO w Bydgoszczy.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.