Z WIZYTĄ W DOMU MUZYKA!


Projekt Erasmus+ „Love music, love yourself!”
Z wizytą w domu muzyka!

W dniu 20 września 2022 r. uczniowie działający w ramach projektu Erasmus+ mieliśmy szansę odwiedzić muzyka Filharmonii Pomorskiej w jego domu.Pan Andrzej, na co dzień członek orkiestry bydgoskiej filharmonii, przywitał nas w stroju służbowym czyli we fraku, co już na wejściu zrobiło na nas wielkie wrażenie.Podczas wciągającej opowieści o instrumentach muzycznych, które sam posiada i na których sam gra, pozwolił nam wypróbować każdy z nich. Wiemy już, że wcale nie jest łatwo wydobyć dźwięk z kontrabasu, a jeszcze trudniej z akordeonu. Dowiedzieliśmy się także, że drewno na instrumenty musi być sezonowane, co oznacza, że czasem ma nawet sto lat! Oczywiście mogliśmy też posłuchać, jak Pan Andrzej dla nas grał. Po tej części zajęć, mogliśmy zatrzymać i uwiecznić nasze wrażenia, wykonując prace pastelowymi farbami. Powstały bardzo kolorowe portrety Pana Andrzeja, przy keyboardzie i z kontrabasem oraz obrazy instrumentów, a także interpretacje naszych nastrojów i emocji. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi oraz opiekunom projektu za umożliwienie nam spędzenia czasu w domu muzyka, który tak mocno przepełniony jest muzyką. Czekamy na kolejne atrakcje, związane z realizowanym projektem „Love music, love yourself!”