Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania


8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji tego właśnie dnia czekała na uczniów oddziałów 0-3 naszej szkoły moc atrakcji. Uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na dużej sali gimnastycznej, by obejrzeć przedstawienie “Na straganie” w wykonaniu najmłodszych uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Uczniowie klasy 2a poderwali wszystkich do wspólnej zabawy przy utworze “Jarzynowa gimnastyka”. Następnie z każdej klasy została wyłoniona trzyosobowa reprezentacja, która wzięła udział w różnorodnych konkurencjach, np. quizie, wyścigach sportowych, układaniu puzzli oraz nakrywaniu stołu. Nasi uczniowie mieli okazję, by się sprawdzić, ale również poszerzyć swoją wiedzę na temat dobrych nawyków żywieniowych oraz wagi regularnych, zdrowych posiłków.