ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY POLICYJNEJ.


W dniu 5 listopada 2021 roku już po raz ósmy miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klasy I LO o profilu policyjnym. Uroczystość miała podniosły charakter i połączona była z wręczeniem awansów na stopnie uczniowskie.

 Dla całej społeczności XII LO dzień zaprzysiężenia jest wyjątkowy i z tej okazji zaprosiliśmy znakomitych gości reprezentujących władze naszego miasta, Kuratorium Oświaty oraz przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy a także Prokuratury Okręgowej.

 Uczniowie klasy policyjnej wygłosili rotę ślubowania, a następnie złożyli na ręce Komendanta Miejskiej Policji oraz Pana Dyrektora tekst zaprzysiężenia wraz z podpisami wszystkich ślubujących. Natomiast uczniowie starszych klas pod kierunkiem aspiranta Szymona Porażyńskiego przygotowali dla zgromadzonych gości kilka atrakcji między innymi pokaz musztry oraz kilka scenek z prewencji.

 Na zakończenie uczniowie klas pierwszych zaśpiewali „ Obławę”- nieoficjalny hymn klas policyjnych.