eTwinning- projekt edukacyjny w ZS24

Wraz z 16 szkołami z całej Polski nasi uczniowie, pod bacznym okiem nauczycieli przedmiotów przyrodniczych (mgr Anny Butowskiej, mgr Marty Sobocińskiem, mgr Marcina Garbulskiego) rozpoczynają ogólnopolski projekt edukacyjny w ramach unijnego programu eTwinning pod patronatem Komisji Europejskiej. W ramach projektu uczniowie będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat ekologii, zwiększenia świadomości na temat problemów, związanych ze zmianami klimatycznymi oraz kształcenia umiejętności cyfrowych. Wspólnie zastanowią się, co jest największym zagrożeniem dla naszej planety i jak jej pomóc. Odbędzie się  m.in. konkurs na logo projektu i bohatera projektu – Rzecznika Ziemi. Uczniowie przygotują i przeprowadzą ankiety, opracują infografiki, plakaty, określą swój ślad węglowy i poziom hałasu. Wezmą również udział w e-dyskusji o działaniach ekologicznych, przygotują interaktywne eko-quizy. Stworzą eko-poradniki, grę i escape room. Dzięki wspólnym zadaniom przygotujemy się do świętowania Światowego Dnia Ziemi.