Wycieczka klas policyjnych na Dolny Śląsk


W dniach 25 – 29 października młodzież z klas policyjnych: 2 oraz 3A uczestniczyła w wycieczce autokarowej na Dolny Śląsk. Wzięło w niej udział

42 uczniów oraz wychowawcy i opiekunowie. Jako bazę wypadową wybraliśmy miejscowość  Łężyce w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko Dusznik Zdrój. Pierwszego dnia w drodze do miejsca zakwaterowania zwiedziliśmy Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy ( niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny

i zagłady ( 1940-1945),  Kościół ewangelicko – augsburski w Świdnicy pw. Świętej Trójcy, zwany Kościołem Pokoju oraz Zamek Książ w Wałbrzychu.

Następne 3 dni to Kotlina Kłodzka – tajemnicze Góry Sowie, fantastyczne formy skalne Gór Stołowych oraz Masyw Śnieżnika. Zwiedziliśmy Podziemne Miasto Osówka ( niemiecki projekt z czasów II wojny światowej  RIESE – Olbrzym ), Twierdzę Srebrnogórską – nowożytną warownię górską z XVIII wieku, Bazylikę w Wambierzycach ( Śląska Jerozolima ), byliśmy w Kaplicy Czaszek w Czermnej. Zdobyliśmy Szczeliniec Wielki, nie zabłądziliśmy !!!

w Błędnych Skałach, weszliśmy na najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej – Śnieżnik ( wspaniała panorama ). Ostatniego dnia to Wrocław: seans w Panoramie Racławickiej, Ostrów Tumski, Rynek z gotycko – renesansowym ratuszem. W czasie pobytu w Łężycach młodzież miała możliwość spotkania z byłym Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego we Wrocławiu podinspektorem Adamem Bigajem, znanym również z programów telewizyjnych o tematyce kryminalnej. Podczas wycieczki udało się zrealizować zaplanowane cele. Wyjazd należy uznać za bardzo udany. Pomimo dużego wysiłku fizycznego dobry humor nas nie opuszczał, młodzież dobrze się bawiła i integrowała.

Nad całością Imprezy czuwali wychowawcy: Jarosław Szczepaniak, Jacek Kurowski, koordynator klas policyjnych Ewa Ziółkowska oraz opiekunowie: Lidia Kliniewska oraz Anna Butowska.

Zdjęcia z Wycieczki dostępne w Galerii.