Zapraszamy!


Zapraszamy na Drzwi otwarte…
Już w sobotę o 10:00 i 11:30 będziecie mogli zobaczyć
1. Pokazy uczniów na Sali gimnastycznej:
• Musztra w kolumnie dwójkowej i czwórkowej • Techniki samoobrony
• Policyjny tor przeszkód
2. Prezentacja pracy policjantów:
• Z ogniwa prewencji na wodach i terenach przywodnych (boisko szkolne)
• Z technik kryminalistyki (stanowisko w sali lekcyjnej) 3. Stanowiska nauczycieli wiodących przedmiotów w salach lekcyjnych:
• Psychologiczno-prawne
• Języka polskiego
• Języka angielskiego
• Języka niemieckiego
• Matematyki
• Historii i WOSu
• Geografii

Z wizytą u kryminalnych


Klasa pierwsza odwiedziła Komisariat Policji Wyżyny. Tym razem kadeci skupili się na praktycznych aspektach pracy policji kryminalnalnej oraz mogli zobaczyć na własne oczy laboratorium kryminalistyczne i pojazdy wykorzystywane do działań kryminalistycznych. Wizyta zainspirowała kadetów i pomogła im w rozważeniu przyszłej kariery w służbach mundurowych.

Realizujemy w 2024 trzy projekty w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych!!!


Dyrektor Zespołu Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy wraz z nauczycielami: Panią Anną Wiśniewską, Panią Lidią Kliniewską oraz Panem Jarosławem Szczepaniakiem uczestniczyli w uroczystym wręczeniu dyplomów Bydgoskich Grantów Oświatowych – 2024r. w Pałacu Młodzieży. Jest to ogromne wyróżnienie i radość, że nasze projekty zostały docenione, tym samym zostaną sfinansowane ze środków budżetowych.

Już 24 kwietnia 2024 r. realizowany będzie pierwszy projekt „Leksykon mediacji” – konferencja dla dyrektorów i mediatorów szkolnych bydgoskich szkół, którego celem jest propagowanie mediacji rówieśniczych, jako sposobu rozwiązywania konfliktów w społeczności szkolnej.

W maju będziemy realizować konkurs „Twierdza Szyfrów i Zagadek logicznych Mariana Rejewskiego” adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego zainteresowanych niebanalną rozrywką zwaną popularnie „rozkoszami łamania głowy”, łączącą wysiłek intelektualny z dobrą zabawą i aktywną formą spędzania wolnego czasu.

Natomiast w grudniu zapraszamy na 3 edycję turnieju sportowo – obronnego dla klas mundurowych o profilu policyjnym o puchar Dyrektora XII Liceum Ogólnokształcącego i Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy „Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych”.

Serdecznie gratulujemy autorom projektów oraz z niecierpliwością czekamy na ich realizację!

Zrozum autyzm!


W poniedziałek 15.04.2024r. pedagodzy specjalni zapraszają na przerwy pełne konkursów, zabaw i gier związanych ze spectrum autyzmu. Ubierzcie się tego dnia kolorowo na znak solidarności z naszymi kolegami ze spectrum. Uwaga tego dnia nie będzie dzwonków- pilnujcie zatem czasu, by nie spóźnić się na zajęcia!

Komunikat Kujawsko-Pomorskiego lekarza weterynarii


W związku z wiosenną akcją doustnej immunizacji lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie, mającej nastąpić w terminie od 4 do 17 kwietnia 2024 r., Wydział Zarządzania Kryzysowego przekazuje materiały informacyjne, zawierające zasady postępowania i zachowania się ludności na terenach, na których zostanie wyłożona szczepionka.

Komunikat lekarza Weterynarii

Dzień Niewidzialnej Pracy


Promocja XII Liceum na Forum Szkół CV 2024


 

We wtorek uczniowie klasy policyjnej oraz klasy psychologiczno-pedagogicznej naszego liceum wzięli udział w targach promujących szkoły średnie w Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile Łuczniczka”. Uczniowie klas siódmych i ósmych zapoznali się z ofertą edukacyjną przygotowaną przez Miasto Bydgoszcz.

Promocję klasy policyjnej wsparli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy organizując namioty promocyjne oraz policyjne motory. Młodzież kilkukrotnie zaprezentowała pokaz musztry oraz ruchu drogowego, co cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Na stoisku naszej placówki można było otrzymać informacje od uczniów o profilach liceum oraz promocyjne długopisy, smycze do kluczy oraz lizaki z kodem QR. Uczniowie klasy psychologiczno-prawnej, ubrani w togi zachęcali przyszłych uczniów do eksperymentów psychologicznych oraz rozpraw na sali sądowej.

Szczególne podziękowania dla uczniów, którzy promowali XII LO oraz nauczycieli: Jarosława Szczepaniaka, Mirosława Jarosza, Violetty Kozłowskiej oraz Małgorzaty Kaczmarek za organizację promocji.

Zapraszamy uczniów zainteresowanych ofertą ZS nr 24 na drzwi otwarte, które odbędą się 20 kwietnia o godzinie 9.00 przy ul. Puszczykowej 11. W programie m.in. samoobrona, musztra, strzelnica, tor przeszkód, kryminalistyka, stanowisko psychologiczno-prawne.