Z WIZYTĄ W DOMU MUZYKA!


Projekt Erasmus+ „Love music, love yourself!”
Z wizytą w domu muzyka!

W dniu 20 września 2022 r. uczniowie działający w ramach projektu Erasmus+ mieliśmy szansę odwiedzić muzyka Filharmonii Pomorskiej w jego domu.Pan Andrzej, na co dzień członek orkiestry bydgoskiej filharmonii, przywitał nas w stroju służbowym czyli we fraku, co już na wejściu zrobiło na nas wielkie wrażenie.Podczas wciągającej opowieści o instrumentach muzycznych, które sam posiada i na których sam gra, pozwolił nam wypróbować każdy z nich. Wiemy już, że wcale nie jest łatwo wydobyć dźwięk z kontrabasu, a jeszcze trudniej z akordeonu. Dowiedzieliśmy się także, że drewno na instrumenty musi być sezonowane, co oznacza, że czasem ma nawet sto lat! Oczywiście mogliśmy też posłuchać, jak Pan Andrzej dla nas grał. Po tej części zajęć, mogliśmy zatrzymać i uwiecznić nasze wrażenia, wykonując prace pastelowymi farbami. Powstały bardzo kolorowe portrety Pana Andrzeja, przy keyboardzie i z kontrabasem oraz obrazy instrumentów, a także interpretacje naszych nastrojów i emocji. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi oraz opiekunom projektu za umożliwienie nam spędzenia czasu w domu muzyka, który tak mocno przepełniony jest muzyką. Czekamy na kolejne atrakcje, związane z realizowanym projektem „Love music, love yourself!”

SREBRNE MEDALE REPREZENTACJI DZIEWCZĄT


SREBRNE MEDALE REPREZENTACJI DZIEWCZĄT
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 40 W FINALE KUJAWSKO – POMORSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – FESTIWAL SZTAFET!!!!
Reprezentacja Dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 40 uczestniczyła w Finale Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Festiwal Sztafet.
Zawody odbyły w dniu 23.09.2022 r., się na stadionie lekkoatletycznym Zawiszy Bydgoszcz. Startowały najlepsze reprezentacje szkolne z województwa kujawsko-pomorskiego. W tej stawce, w konkurencji: sztafeta olimpijska dziewcząt (kategoria klas 7 – 😎 drużyna zajęła II miejsce, zdobywając srebrne medale. Sztafeta olimpijska to połączenie biegu czterech zawodników na dystansie 800 m – 400 m – 200 m i 100 m.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Urszula Dorna (8d), Patrycja Hejmej (8a), Amelia Czyż (8d), Nina Staśkiewicz (8d), rezerwową była Vanessa Bertling (8d).
Dziękujemy i gratulujemy naszym uczennicom sukcesu i godnego reprezentowania szkoły. Niebawem kolejne zawody, życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunami zespołu byli nauczyciele wychowania fizycznego, Panowie Jarosław Szczepaniak i Mirosław Jarosz.

KONKURS Z OKAZJI DNI ERASMUSA!


 

Zapraszamy wszystkich uczniów ZS 24 w Bydgoszczy, do wzięcia udziału w konkursie promującym międzynarodowy projekt ERASMUS+ „Love Music, Love Yourself!”

Napisz wiersz o tym jak program Erasmus+ pozwala zdobyć nowe przyjaźnie i rozwinąć talenty lub też sprawdź się jako twórca tekstu do piosenki ‘Why can’t we be friends” !

Dokładnie przeczytaj regulamin i do dzieła!

Link do piosenki, która szuka nowego tekstu poniżej!

https://www.youtube.com/watch?v=Qq4lUNaceWw&ab_channel=CheeseheadTanner

[REGULAMIN]

Z WIZYTĄ W TLENIU…


We wtorek 20 września  2022 r. na wyjeździe integracyjnym uczniów klas policyjnych odwiedził podinspektor Jarosław Zdunek – Pierwszy Zastępca Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, kom. Radosław Grześkowiak – Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz Leszek Sobieraj – Dyrektor Zespołu Szkół nr 24 im. M. Rejewskiego. Goście obserwowali zajęcia z musztry uczniów klas mundurowych o profilu policyjnym XII LO, które zrobiły ogromne wrażenie. Opiekunowie klas zameldowali, iż integracja uczniów XII LO przebiega zgodnie z planem i jest wzorowa.

Gala laureatów konkursów przedmiotowych i olimpiad.


Z dumą informujemy, iż dnia 12 września 2022r. podczas uroczystej gali uczniom i ich nauczycielom wręczone zostały nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy za szczególne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Wśród nagrodzonych był absolwent SP40 Jakub Dutkiewicz  oraz Pani Lidia Kliniewska, która poprowadziła ucznia do tego matematycznego sukcesu.

Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych.

FESTIWAL SZTAFET


Lekkoatletyczna Reprezentacja SP 40, w dniu 13.09.2022 r, uczestniczyła  w zawodach sportowych – Festiwal Sztafet. Miejscem rozegrania wszystkich konkurencji był stadiom bydgoskiego Zawiszy.

Nasze drużyny mogą pochwalić się dużymi sukcesami:

· Dziewczęta, w kategorii klas 7 – 8 zajęły II miejsce, zdobywając srebrne medale. Skład sztafety stanowiły: Urszula Dorna (8d), Patrycja Hejmej (8a), Amelia Czyż (8d), Nina Staśkiewicz (8d).

· W młodszej kategorii, dziewcząt z klas 5 – 6, nasze reprezentantki zajęły miejsce tuż za podium, czyli IV. Ta drużyna biegła w składzie: Katarzyna Gryczewska (6a), Antonina Tyc (6b), Martyna Wróblewska (6a), Helena Gilewska (6b).

· Szkołę reprezentowali również chłopcy, którzy w składzie: Kajetan Dutkiewicz (6b), Piotr Kompa – Mróz (6a), Mateusz Piecuch (6a), Kacper Budzyński (6a), uplasowali się na VII miejscu.

Naszym uczniom gratulujemy sukcesów i godnego reprezentowania szkoła, a nauczycielom przygotowującym zawodników, czyli Pani Jolancie Lewandowskiej i Panom Jarosławowi Szczepaniakowi i Mirosławowi Jaroszowi składamy podziękowania.

UDZIAŁ UCZNIÓW ZS NR 24 W AKCJI #BIEG FAIR PLAY PKOL Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA FAIR PLAY


 

W dniu 12 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie #Bieg Fair Play PKOL. Jest to inicjatywa, mająca na celu promocję naczelnej zasady olimpizmu czyli FAIR PLAY – czystej gry oraz wartości etycznych w sporcie i w życiu. Tego dnia staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry i rywalizacji.

W biegu, którego trasa wiodła przez malownicze tereny nad Kanałem Bydgoskim i ulicami przy szkole, uczestniczyło ponad 100 uczniów z SP 40 i XII LO. Uczestnikom i organizatorom, serdecznie gratulujemy.

 

Sukces uczniów XII LO w konkursie “Policjanci w służbie historii”


Uczennice  naszej szkoły Katarzyna Skibicka, Klaudia Dymek pod opieką nauczyciela Jacka Kurowskiego uzyskały tytuł  laureata VI edycji konkursu ‘Policjanci w służbie historii” organizowanego dla uczniów klas mundurowych przez Instytut Pamięci Narodowej i Komendę Główną Policji.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym.
Uczniowie z drugiej grupy Michał Tomczak Szymon Maciejewski zdobyli wyróżnienie.

GRATULUJEMY!

MUNDURKI SZKOLNE- ZAMÓWIENIA


Uwaga! To ostatni moment by zamówić mundurki w starej cenie dlatego zachęcamy do zakupu!

Mundurki szkolne zamawiamy na stronie:

https://colormed.pl/pol_m_Uniformy-Szkolne-174.html

 

Zamówienia przyjmowane od 1 do 15 dnia danego miesiąca realizowane są do końca miesiąca.

Zamówienia przyjmowane w dniach od 16 do 31 realizowane są do 15 dnia kolejnego miesiąca.

Informujemy, że od 01.10.2022r ceny mundurków ulegną zmianie.

Sukces Mikołaja Dawidowicza!


Mikołaj Dawidowicz uczeń klasy 4b  wraz ze swoją drużyną rocznika 2011 Juventus Academy Bydgoszcz zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Turynie. W trakcie turnieju drużyna rozegrała mecze z zespołami z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Północnej.  Ceremonia otwarcia oraz zamknięcia turnieju miała miejsce na Allianz Arenie. Młodym piłkarzom nagrody wręczały byłe gwiazdy Juventusu Turyn: Pavel Nedved, Alessandro Del Piero oraz Gianluca Pessotto.

GRATULUJEMY!

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022.


Dnia 24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W ZS 24 uroczystość została podzielona na trzy części. Najwcześniej rok szkolny 2021/2022 kończyli uczniowie klas 1-4 SP, następnie dyplomy ukończenia pierwszego etapu nauki odbierali uczniowie oddziału „0”. W czasie ostatniej części zakończenia roku szkolnego przez najstarszych uczniów szkoły wszyscy, których średnia ocen wyniosła 4,75 otrzymali promocję z wyróżnieniem oraz nagrody. Podziękowania zostały również złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Dyplomy uznania otrzymali uczniowie, którzy ze znakomitym wynikiem brali udział w konkursach międzyszkolnych. Podziękowania za wzorową postawę i godne reprezentowanie szkoły  na uroczystościach miejskich związanych czczeniem rocznic związanych z historią Polski i Bydgoszczy otrzymali harcerze ze szkolnej 40 Bydgoskiej Drużyny Harcerskie “Synowie i Córki Wiatru” im. rtm. Witolda Pileckiego. Dyrektor Leszek Sobieraj wręczył trzy statuetki PRZYJACIELA SZKOŁY dla osób, które w szczególny sposób wspierały placówkę: p. Natalii Ślusarskiej, p. Piotrowi Kulczynskiemu i p. Ewie i Tomaszowi Gryczewskim. Najlepsi kadeci klas mundurowych o profilu policyjnym XII LO odebrali z rąk przedstawicieli Policji i Dyrektora szkoły, nominacje na wyższe stopnie w hierarchii klasy policyjnej, a także nagrody SUPERKADETA za szczególne osiągnięcia.  Po części oficjalnej nastąpiła bardzo ciekawa i urozmaicona część artystyczna zaprezentowana przez uczniów. W trakcie uroczystości Pan Dyrektor w szczególny sposób podziękował  p. Dorocie Podpince wieloletniemu i zasłużonemu wicedyrektorowi szkoły- która przechodzi na emeryturę. Pan Dyrektor podziękował również p. Danucie Michałowskiej –nauczycielce plastyki oraz  p. Małgorzacie Lutowskiej nauczycielce języka niemieckiego, które zakończyły współpracę z ZS24.

Życzył także wszystkim uczniom udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.