Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

• To wydarzenie minęło.

Drzwi otwarte XII LO – Klasa Policyjna.

23 kwietnia 2022 @ 09:00 - 13:30

Zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz ich Rodziców na przedpołudnie niezwykłych wrażeń związanych z promocją klas mundurowych  o profilu policyjnym. Będziecie mogli nie tylko zapoznać się ze szkołą i ofertą edukacyjną oraz specyfiką klas mundurowych o profilu policyjnym w XII LO ale również wziąć czynny udział w atrakcjach przygotowanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji (z którą szkoła ma podpisaną umowę o współpracy), nauczycieli oraz uczniów.

Oto lista niektórych atrakcji:

• pokaz musztry w wykonaniu uczniów (oraz ćwiczenia w jej opanowaniu dla chętnych);
  • możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach samoobrony oraz resuscytacji;
  • pokaz sprzętu policyjnego wydziału ruchu drogowego (czterokołowiec policyjny (quad), nieoznakowany radiowóz policyjny z videorejestratorem wykorzystywany w pracy grupy SPEED;
  • pokazy pracy wyszkolonych psów policyjnych;
  • inscenizacja symulowanych policyjnych scenek interwencyjnych;
  • zajęcia kryminalistyczne, prowadzone przez wybitnego fachowca w tej dziedzinie.

Nasza szkoła nosi imię światowej sławy kryptologa, pogromcy niemieckiej maszyny szyfrującej  ENIGMA – Mariana Rejewskiego. Zrozumiałym jest więc fakt, że uczniowie zainteresowani kontynuacją nauki właśnie w XII LO, będą mieli możliwość rozwiązywania szyfrów i zagadek z różnych dziedzin.

Aby wszyscy zainteresowani Uczniowie mogli uczestniczyć w pokazach, zajęciach, ćwiczeniach i łamaniu szyfrów oraz poznać topografię ZS 24, prosimy o przyjście do szkoły o określonej godzinie: 9:00. 10:30 lub 12:00.

Zapraszamy serdecznie do przeżycia niezapomnianej przygody!

Data:
23 kwietnia 2022