“Zgoda, niechaj wybrzmi zgoda!

Na niepotrzebne spory nerwów szkoda!!!
“Międzynarodowy Tydzień Mediacji – 14 do 18 października 2024
Akcja ma uświadomić, że wiele spraw i nieporozumień można rozwiązać na drodze rzeczowej rozmowy. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnianie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania sporów. Kółko mediatorów rówieśniczych zaangażowało się chętnie w przygotowanie apelu o tematyce mediacyjnej, który odbył się 16 października w Zespole Szkół nr 24. Uczniowie obejrzeli żartobliwą scenkę i przypomnieli sobie drogę zgłaszania i podejmowania mediacji.

„Godziny dla młodych głów”

„Godziny dla młodych głów” jest programem profilaktycznym w ramach projektu „Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, którego pomysłodawczynią jest Martyna Wojciechowska. Ma na celu wsparcie dzieci, młodzieży i nauczycieli w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego. Jego zadaniem jest także wspieranie Młodych głów przez zachęcanie do otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym.