OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W ZS24

11 października obchodziliśmy w naszej szkole   Dzień Edukacji Narodowej.
Samorządy Uczniowskie, pod opieką pani Małgorzaty Kaczmarek i Jolanty Lewandowskiej, przygotowały akademie dla klas 0-4 SP, 5-8 SP i 1- 4 LO.
     W części oficjalnej była przemowa pana Dyrektora oraz życzenia dla wszystkich pracowników oświaty, natomiast w artystycznej gościło dużo akcentów humorystycznych.
Uczniowie zaprezentowali ,,niezbędnik nauczycielski”, czyli podręczny zestaw pomocy każdego pedagoga.
    Odbyła się również mini gala rozdania pierwszych w historii szkoły Oskarów Nauczycielskich.
Nagrody przyznane zostały w pięciu kategoriach:
MIKROFON ROKU (pan Jarek Szczepaniak), UŚMIECH ROKU (  pan Mirek Jarosz), LUZAK ROKU ( pani Beata Szot), ZŁOTY WYKŁADOWCA (pani Anna Butowska) i BRATNIA DUSZA
(pani Marzena Wachowska).
Była jeszcze jedna kategoria, która nie podlegała żadnemu głosowaniu: SUPER OSKAR, którym został uhonorowany pan Dyrektor Leszek Sobieraj.
     Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Samorządu Uczniowskiego, który wręczył pani Vicedyrektor Violetcie Kozłowskiej pamiątkowy plakat, a uczniowie z najmłodszych klas wraz ze szkolnym chórem zaśpiewali radosną piosenkę.
      Następne takie święto …już za rok!

PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Szkoły bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pamięć, życzenia oraz przepyszny tort z okazji Dnia Nauczyciela.

Jednocześnie pragniemy podziękować i wyrazić słowa uznania dla wszystkich Rodziców za pełną serca pracę na rzecz Szkoły, za pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie!

Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej

9 października 2024 roku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny moment, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona braci uczniowskiej Zespołu Szkół nr 24, Szkoły Podstawowej nr 40.  Swoją obecnością uroczystość zaszczyciła dyrekcja szkoły: p. Leszek Sobieraj i p. Violetta Kozłowska oraz rodziny naszych najmłodszych.
      W czasie występu uczniowie pięknie zaprezentowali krótkie wierszyki i zaśpiewali piosenki. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły, pan Leszek Sobieraj. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje zadania, o czym będą im przypominać otrzymane dyplomy.
     Nad całokształtem uroczystości czuwała wychowawczyni klasy 1a- p. Katarzyna Orcholska i klasy 1b- p. Mariola Wolnik.
     Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów w wypełnianiu obowiązków szkolnych.

Z wizytą na konferencji

Centrum Mediacji Szkolnej i Edukacji Prawnej im. Kamili Wyrębskiej miało zaszczyt uczestniczyć w konferencji “Kompetencje przyszłości młodych adeptek i adeptów prawa”, która odbyła się 2 października 2024 w II Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu. Podczas wystąpienia koordynator Centrum pani Anna Wiśniewska przedstawiła działalność kółka mediatorów rówieśniczych w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy, a także zakres działań naszego Centrum.
Serdecznie dziękujemy organizatorom konferencji za zaproszenie.
Z wizytą na konferencjZ wizytą na konferencji