Kręć kilometry dla ZS24


Ogólnopolska Rywalizacja o “Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach. Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Za nami już pięć edycji imprezy. Trening do kolejnej odsłony zabawy rozpoczynamy zawsze już pierwszego dnia wiosny, tj. 21 marca. Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast “kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei “Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast jest pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. “mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej. Rywalizacja właściwa o Puchar odbywa się od 1 do 30 czerwca! Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Miasto, które wygra rywalizację otrzymuje przechodni “Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.