VIII Świąteczny turniej w Halowej Piłce Nożnej rozegrany


Już po raz ósmy młodzież z bydgoskich szkół ponadpodstawowych, tradycyjnie w ostatnim tygodniu grudnia, gościła na sali gimnastycznej ZS 24, przy ulicy Puszczykowej, aby rozegrać kolejną edycję Świątecznego Turnieju.
Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, dziewięć bydgoskich zespołów (I i VII Licea Ogólnokształcące, Zespoły Szkół: Elektrycznych, Budowlanych, Spożywczych, Drzewnych i Ekonomicznych oraz reprezentanci organizatorów i współorganizatorów, czyli ZS Mechanicznych nr 2 i XII LO) pod przewodnictwem inicjatora tego przedsięwzięcia – księdza Roberta Szczepańskiego i uroczystym otwarciu przez Dyrektora ZS 24 – Leszka Sobieraja, rozpoczęli swoje zmagania.
Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Chociaż nie wynik sportowy był dziś najważniejszy, to efektownych zagrań, bramek i parad bramkarskich nie zabrakło. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, z byłym arbitrem ekstraklasowym, a obecnie expertem Canal+, Adamem Lyczmańskim, na czele.
Do najlepszej czwórki zawodów awansowały zespoły I LO, „Budowlanki”, „Ekonomika” i „Spożywczaka”. Pierwszy półfinał zakończył się wynikiem remisowym i do wyłonienia zwycięzców potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali uczniowie ZS Spożywczych. W drugim półfinale uczniowie z ZS Budowlanych pokonali reprezentację I LO i to oni zameldowali się w finale.
W pojedynku o trzecie miejsce lepsi okazali się uczniowie Ekonomika, a w wielkim finale „Spożywczak”, nie dał szans zawodnikom „Budowlanki”, którzy ze względu na urazy i kontuzje odniesione we wcześniejszych spotkaniach, wynikające z woli walki i zaangazowania, mecz ten grali w czteroosobowym składzie.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – ZS Spożywczych
II miejsce – ZS Budowlanych
III miejsce – ZS Ekonomicznych
IV miejsce – I LO
Wręczenia nagród zespołom oraz indywidualnych wyróżnień dla najlepszego zawodnika i bramkarza, dokonali: Dyrektor ZS 24 Leszek Sobieraj oraz wicedyrektor ZS Mechanicznych nr 2 Grzegorz Grzelka.
Uczestnicy oraz organizatorzy, życząc wszystkim Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku, już zadeklarowali swoje uczestnictwo w kolejnej – IX edycji tego wyjątkowego turnieju.
Do zobaczenia za rok!!!.