ERASMUS+ „LOVE MUSIC, LOVE YOURSELF!” OD 8 DO 10 CZERWCA 2022 r. W NASZEJ SZKOLE


Od 8 do 10 czerwca 2022 r. Zespół Szkół nr 24, będzie gościł zagranicznych partnerów projektu: Erasmus+ „Love Music, Love Yourself!”. Głównym celem dwuletniego, międzynarodowego  projektu jest wykorzystanie uzdrawiającego działania muzyki, celem wyrównania szans edukacyjnych dzieci  i młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji rodzinnej, materialnej, oraz dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami. Szkoła koordynuje i zarządza pracą partnerów z Turcji, Hiszpanii, Rumunii i Macedonii, Międzynarodowe Spotkanie Partnerów w Bydgoszczy przewiduje
m. in. prezentację szkoły, polskiego systemu edukacyjnego, a także strojów ludowych, występ uczniów w ramach „Welcoming show”, prezentację polskiej narodowej muzyki oraz tańców narodowych takich jak Kujawiak i Polonez. Zaplanowano również zwiedzanie Bydgoszczy, zajęcia dla nauczycieli z zakresu muzykoterapii oraz zwiedzanie Ośrodka Chopinowskiego  w Szafarni, gdzie od 29 lat odbywa się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży.  W ramach założeń projektu odbędą się także cztery spotkania międzynarodowe (w Hiszpanii, Macedonii Północnej, Rumunii i Turcji), Instytucje biorące udział w projekcie oraz ich uczniowie i pracownicy, mają nadzieję, iż projekt przyniesie wiele korzyści zarówno na gruncie edukacyjnym, wychowawczym, jak również interpersonalnym.  MAMY NADZIEJĘ, ŻE GOŚCIOM BĘDZIE SIĘ PODOBAŁ POBYT W NASZEJ SZKOLE I MIEŚCIE. Relacje z pobytu gości możecie zobaczyć klikając w zakładkę ERASMUS+ na stronie naszej szkoły.