No Backpack Day –  Dzień Bez Plecaka 


Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP uczniowie naszej szkoły podstawowej dołączyli do wyzwania “Dzień bez plecaka”. Ma ono na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych i problemów z dostępem do edukacji dzieci z całego świata – nasi rówieśnicy chodzą do szkoły trzymając książki w rękach lub przedmiotach codziennego użytku, ponieważ nie stać ich nawet na zwykłą torbę. Ale “Dzień bez plecaka” jest przede wszystkim formą integracji i dobrej zabawy!
Tak też było w SP 40 – w dniu 1 kwietnia uczniowie naszej szkoły podstawowej spakowali podręczniki i przybory szkolne do wszystkiego, co nie jest plecakiem. Wykazali się niezwykłą kreatywnością i poczuciem humoru. Opona , grill, suszarka na pranie, wózek dla lalek,taczka,sanki, nocnik, pokrowce na instrumenty – to tylko niektóre z pomysłów na spakowanie książek i zeszytów.
Kochani Uczniowie, jesteśmy pod wrażeniem Waszej pomysłowości! Dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do udziału w kolejnych!
Zapraszamy do galerii [tutaj]