Nasza szkoła w tym roku rozpoczyna 2-letnią przygodę z programem Erasmus +


 

Opracowywany projekt współpracy międzynarodowej zatytułowany jest  Love music – love yourself . Głównym założeniem projektu jest wskazanie terapeutycznego  wpływu muzyki na rozwój młodego człowieka. Muzyka nie tylko rozwija naszą wrażliwość artystyczną i estetyczną, ale wspomaga także procesy uczenia się. Zwiększa  efektywność oraz szybkość przyswajania języków obcych, wpływa pozytywnie na wyniki uczniów w   przedmiotach ścisłych, jak również wspomaga pamięć i koncentrację.

Nasza dwuletnia współpraca obejmować będzie cztery szkoły oraz organizację pozarządową Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju ARS PUBLIKA z Republiki Północnej Macedonii . Pozostałe szkoły partnerskie pochodzą z Turcji, Rumunii, Hiszpanii . Cały projekt, to szereg innowacyjnych działań w międzynarodowym towarzystwie. Już pod koniec lutego 2022 planujemy powitać naszych partnerów na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w Polsce. Wszyscy jednak najbardziej czekamy na dwie wymiany z udziałem młodzieży. Każda wymiana trwać będzie 5 dni.  W roku 2022 planujemy wyjechać do Rumunii, zaś w kolejnym do Turcji.