Z okazji dnia dziecka


Dyrekcja i całe grono pedagogiczne Zespołu Szkól nr 24, życzy cudownego Dnia wszystkim dzieciom.

Rajd Od Rejewskiego do Rejewskiego


Łączy nas wspólny patron – wybitny bydgoszczanin Marian Rejewski.

W pierwszym rajdzie „Od Rejewskiego do Rejewskiego” przybyli do naszej placówki uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białych Błotach już w kwietniu.

1 czerwca rajd wyruszył w odwrotnym kierunku z naszej szkoły na Osowej Górze ruszyliśmy szlakiem wzdłuż Strugi Młyńskiej do Białych Błót. Serdecznie dziękujemy panom Robertowi Olszowiec i Tomaszowi Bukowskiemu za przewodnictwo, niesamowitą przygodę i wspólną wędrówkę. Dziękujemy Pani Dyrektor Danucie Ferenstain za wspaniałe przyjęcie nas w szkole.

 

RUSZA RYWALIZACJA O TYTUŁ ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 2023!


Pobierz bezpłatną Aplikację Aktywne Miasta

Żeby wziąć udział w Rowerowej Stolicy Polski i dołożyć swoją cegiełkę do wyniku swojego miasta/gminy wystarczy rower i smartfon. Zainstalowanie darmowej aplikacji Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski ” wystarczy, by kręcić kilometry. W kolejnym kroku wybieramy miasto lub gminę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – do wyboru są 62 miast, które przystąpiły do tegorocznej rywalizacji i 87 gmin. Aby jeszcze lepiej motywować się do jazdy na rowerze, przygotowaliśmy podgrupy – zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Znajdź swoich znajomych i razem weźcie udział w rywalizacji!

Kręć kilometry dla Zespołu Szkół nr 24 im. M .Rejewskiego!

Rozpoczynamy zapisy na „Bydgoskie półkolonie 2023”


Zapisy prowadzone będą tylko elektroniczne – od 29 maja 2023r. godz. 10.00 do 04 czerwca 2023 r. godz. 23.59. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydowała będzie kolejność zgłoszeń. Dostęp do strony naborowej: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie.

W zakładce Oferta znajduje się lista jednostek, w których będą odbywać się półkolonie, wraz z terminami. W półkoloniach mogą brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13. roku życia. Każdy uczeń może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych (pięciodniowych) turnusów. Udział w półkoloniach jest bezpłatny. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia 150 zł za turnus oraz wyposaża dziecko w Bydgoską Kartę Miejską. Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach 7.30 – 15.30. Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej.

W Zespole Szkół nr 24 im. M .Rejewskiego półkolonie odbywać się będą w dwóch turnusach:

I Turnus  26.06 – 30.06.2023r.

II Turnus 3.07 – 7.07.2023r.

 

Zachęcamy już teraz do zajrzenia na stronę naborową https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie, na której można zapoznać się z miejscami i terminami półkolonii, jak również z opisem zasad naboru.

„Love Music, Love Yourself”


W dniach od 7 do 13 maja, 2023 r.  odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach projetu Erasmus +  „Love Music, Love Yourself” (Learning,Teaching,Traning Activities).Tym razem uczniowie naszej szkoły wraz z partnerami z Hiszpanii i Rumunii,  gościli w zaprzyjaźnionej szkole w miejscowości Izmit w Turcji. Nasi gospodarze przygotowali dla nas wiele atrakcji związanych z muzyczną tematyką projektu.

Pierwszego dnia uczniowie tureckiej szkoły zaprezentowali Welcoming show prezentując barwne tradycyjne stroje, muzykę i tańce ludowe. Kolejną atrakcją było zwiedzanie szkoły, co pozwoliło nam zajrzeć do sal lekcyjnych oraz poznać innych nauczycieli a w szczególności uczniów. Drugiego dnia naszego pobytu w Izmicie, zwiedzaliśmy Istambuł z uwzględnieniem jego bogatej muzycznej historii. Na naszej liście znalazły się takie miejsca jak Dolmabahce Palace, Blue Mosque (błękitny meczet), Hagia Sophia (dawniej chrześcijańska świątynia Mądrości Bożej, obecnie meczet), Cysterny Bazyliki oraz słynny bazar z tureckimi specjałami.

Kolejne dni wypełnione były warsztatami  muzykoterapii i rytmu „Music therapy and percussion workshop”, których hasłem przewodnim była sentencja, że „chociaż mówimy różnymi językami, to łączy nas wspólny język muzyki”. Zwieńczeniem zmagań, uczniów z czterech krajów, był wspólny występ na scenie, z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów. Był to bardzo twórczy czas, który sprzyjał budowaniu pozytywnych i przyjacielskich relacji między uczniami naszych szkół.

Nabór do XII LO- ważne daty i terminy


  • Do 16.06.2023 godz. 15:00 – dostarczamy wniosek (podanie) do szkoły 1-go wyboru – w wersji drukowanej (podpisane przez ucznia i opiekunów prawnych) lub elektronicznej (podpisanej przez profil zaufany opiekuna prawnego),
  • 3 lipca 2023 roku w systemie ZIU o godzinie 8:30 będą dostępne wyniki egzaminu ósmoklasisty (odbiór zaświadczeń będzie możliwy 6 lipca 2023 roku), 
  • 27.06.2023 08:00 – 11.07.2023 15:00: możliwość zmiany listy preferencji, 
  • Do 11.07.2023 15:00 – uzupełniamy oceny i wyniki egzaminu w systemie naboru oraz dostarczamy kserokopie dokumentów (świadectwa + zaświadczenia o wynikach egzaminów) do szkoły 1-go wyboru ,
  • 18.07.2023 12:00 – publikacja wyników naboru ,
  • 18.07.2023 12:00 – 21.07.2023 15:00: potwierdzenie woli (dostarczenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminów do szkoły, do której uczeń się dostanie). 

etwinning “Wiosna ach to ty”


 

Klasa 1c brała udział w projekcie eTwinning „Wiosna, ach to ty”. Celem projektu była integracja uczniów z szesnastu placówek oświatowych na terenie całej Polski poprzez wykonywanie wspólnych zadań rozwijających umiejętności ICT. Uczniowie poszerzali warsztat pracy kodując, szyfrując, korzystając między innymi z aplikacji genial.ly, storyjumper, canva, jomboard czy postermywall. Pierwszaczki doskonaliły umiejętności językowe, rozwijały umiejętności manualne oraz uczyły się, jak rozwiązywać problemy w twórczy sposób. Wykonanie propozycji na logo projektu, głosowanie na najciekawsze logo, wykonanie Historyjki boćka Klekota, wspólne rysowanie, wykonanie plakatu, napisu projektu oraz rozwiązanie quizu o wiośnie rozbudziło aktywność poznawczą uczniów. Nabyte umiejętności z pewnością będą przydatne w kolejnych, równie interesujących projektach eTwinning!

Porozumienie o współpracy ze Służbą Więzienną


W środę 10.05.2023r. podpisane zostało porozumienie o współpracy miedzy Dyrektorem ZS24 im. Mariana Rejewskiego, mgr inż. Leszkiem Sobierajem a Dyrektorem Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, majorem Mariuszem Cychowskim.
Podpisane porozumienie, jest bardzo ważnym rozszerzeniem i uzupełnieniem edukacji policyjnej stanowiącej filar innowacji pedagogicznej realizowanej w XII Liceum Ogólnokształcącym. Praca Służby Więziennej, podobnie jak i funkcjonariuszy Policji, też jest związana z ochroną społeczeństwa przed sprawcami przestępstw tyle, że w zakładach karnych. Bliższe poznanie pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej, ze względu na stosowane formy i metody pracy, będzie zapewne inspiracją i rozszerzeniem kompetencji uczniów XII-ki w podstawowym obszarze ich edukacji.

Laureat przedmiotowego konkursu z chemii


 

W dniu 11 maja 2023 Ignacy Giernatowski – laureat przedmiotowego konkursu z chemii pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty podczas uroczystej gali, która odbyła się w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej otrzymał z rąk Kuratora Oświaty statuetkę i dyplom. Na gali doceniono również pracę i zaangażowanie opiekuna Ignacego – panią Katarzynę Iwańską. Serdecznie gratulujemy!