Month:
Uroczyste zakończenie nauki w SP 40 przez uczniów klas ósmych.
Dzień z siatkówką w ZS24.
Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS nr 24 w Bydgoszczy „Gramy dla Yevy”
Kryminalne zagadki XII-stki
W poniedziałkowy poranek, 19 czerwca 2023 r. młodzi adepci klas policyjnych XII LO, mieli okazję zmierzyć się z kolejną edycją „Kryminalnych zagadek”
Tym razem autorka scenariusza i pomysłu na intrygę przestępstwa, Pani Mariola Wolnik, tajemnicze wypadnięcie z okna uczyniła sednem sprawy. Kim była kobieta? Dlaczego wypadła? A może „ktoś jej w tym pomógł”? To podstawowe pytania, które nasuwały się po otrzymaniu zgłoszenia. Na miejscu przestępstwa okazało się jednak, że przed młodymi policjantami było ważniejsze wyzwanie. Kobieta jeszcze żyła i należało udzielić jej pierwszej pomocy. Resustytacja, wezwanie pomocy, a także obsługa urządzenia AEG. Na prawidłowe i sprawne wykonanie tych czynności baczną uwagę zwracało jury konkursu, w skład, którego wchodzili przedstawiciele bydgoskiej Policji z komisarzem Radosławem Grześkowiakiem i nadkomisarzem Markiem Grabowiczem na czele.
Dopiero po udzieleniu pomocy i przekazaniu poszkodowanej służbom medycznym mogli oni przystąpić do podjęcia czynności na miejscu wypadku.
Analiza śladów traseologicznych i daktyloskopijnych, oględziny miejsca zdarzenia, analiza zabezpieczonych śladów oraz zeznania świadków – tym przez cały konkurs pochłonięci byli uczniowie trzech klas policyjnych.
Posiadane wiadomości i umiejętności oraz analityczne umysły doprowadziły startujące zespoły do rozwiązania zagadki, wskazania sprawcy i finałowego sporządzenia sprawozdania z przebiegu śledztwa.
Najszybciej z zadaniem, ale i najdokładniej, z zachowaniem ciągłości przyczynowo-skutkowej, poradzili sobie uczniowie klasy II ALO ( w składzie: Oliwia Pułkowska Jan Milas, Adam Grześkowiak, Aleksander Węgrzyn i Artem Povaliuk) drugie miejsce przyznano reprezentantom klasy 3 ALO (w składzie: Oliwia Niezbecka, Emilia Kulczyk, Natalia Głuchowska, Michał Tomczak, Szymon Maciejewski), a na trzecim stopniu podium uplasowała się najmłodsza drużyna, czyli reprezentanci klasy I A LO (w składzie: Agata Piątek, Amelia Winiarska, Sebastian Bukolt, Edmund Sakowicz i Aleksander Kruś).
Konkurs podsumowali i wręczyli pamiątkowe statuetki zespołom: Komendant Radosław Grześkowiak wraz z Dyrektorem ZS24 Leszkiem Sobierajem.
Na tym jednak nie kończą się „Kryminalne zagadki XII-stki”, ponieważ już na jesieni tego roku, uczniowie nowopowstającej klasy o profilu psychologiczno-prawnym, w postępowaniu sądowym, w ramach nowego projektu „Potyczki sądowe” będą oskarżać, bronić i osądzać w opisanej powyżej sprawie.
Zapraszamy do galerii zdjęć z ‘Kryminalnych zagadek XII-tki”.
cYRTYFIKAT
PROGRAM UKOŃCZYŁY KLASY 0-3R
CERTYFIKAT
PROGRAM UKOŃCZYŁY KLASY 1-3
„MISTRZYNI SZYMBORSKA”
Szkoła zakończyła realizację OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „MISTRZYNI SZYMBORSKA” stworzonego z okazji setnych urodzin poetki przez nauczycieli z całej Polski. Od stycznia do maja klasy SP i LO pod kierunkiem swoich polonistek oraz we współpracy z biblioteką szkolną podejmowały różne zadania związane z życiem i twórczością polskiej Noblistki. Oto kilka fotografii przedstawiających niektóre działania.
Ignacy Giernatowski doceniony przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy
„MISTRZYNI SZYMBORSKA”
Szkoła zakończyła realizację OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „MISTRZYNI SZYMBORSKA” stworzonego z okazji setnych urodzin poetki przez nauczycieli z całej Polski. Od stycznia do maja klasy SP i LO pod kierunkiem swoich polonistek oraz we współpracy z biblioteką szkolną podejmowały różne zadania związane z życiem i twórczością polskiej Noblistki. Oto kilka fotografii przedstawiających niektóre działania.
MUZYCZNI-EKOLOGICZNI & DRUMS FUSION
Nasi uczniowie kolejny raz wykazali się niezwykłą kreatywnością, fantazją i oryginalnością J. W ramach projektu Erasmus+ „Love music, love yourself!” wykonali instrumenty muzyczne w formie przestrzennej z tworzyw wykorzystywanych w recyklingu. Gitary z papieru, instrumenty perkusyjne z plastikowych pojemników, nakrętek i makulatury, trąbki z papierowych rolek, keyboard z surowców wtórnych, drewniane cymbałki, grzechotki, janczary, marakasy z puszek i różnych pojemników to tylko część twórczości naszych uczniów…
Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. Wpłynęło ponad
50 EKO – instrumentów! Po długich naradach jury konkursowe wybrało trzy zwycięskie prace w kategorii wiekowej uczniów klas 1-3 (I miejsce – Michalina Łuniewska z 1c, II miejsce – Viktoria Kisielewska z 3b, III miejsce – Aleksandra Sieg z 1b) oraz trzy prace w kategorii wiekowej uczniów klas 4-8 (I miejsce – Julia Jańczak z 6a, II miejsce – Mateusz Lewicki z 6a, III miejsce – Martyna Wróblewska z 6a).
Zwieńczeniem konkursu był udział organizatorów oraz uczniów w festiwalu DRUMS FUSION, na którym została podjęta próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii „największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”. Ponad 1000 perkusistów zagrało wspólnie w hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy w rytm przeboju z filmu „Król Lew”. Wspólnie pobiliśmy Rekord Polski na najwięcej osób grających na instrumentach z recyklingu! W przyszłym roku pobijemy rekord Guinnesa, gdyż zabrakło nam zaledwie 148 osób.
eTwinning Survival English
Uczniowie klasy 6 wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning Survival English
prowadzonym przez panią Katarzynę Nawrocką. Współpraca obejmowała 5 szkół z 4 państw:
Turcji, Włoch, Hiszpanii i Polski. Działania projektu miały na celu pokonywanie barier
językowych, dialog, promowanie zdrowego stylu życia oraz posługiwanie się narzędziami
cyfrowymi. Projekt rozpoczął się w marcu spotkaniem online nauczycieli i uczniów na
którym poznaliśmy się, wymieniliśmy szkolne doświadczenia oraz doprecyzowaliśmy
wspólne działania. W ramach projektu mieliśmy cotygodniowe spotkania, na których
realizowaliśmy ściśle wytyczone zadania:
– tworzyliśmy projektu logo i wzięliśmy udział w internetowym głosowaniu na finałowe logo
projektu;
– tworzyliśmy prezentację szkoły oraz nagrywaliśmy film , w którym przedstawiliśmy się
naszym kolegom;
– nagrywaliśmy filmy o typowym dniu w szkole i poza nią;
– tworzyliśmy prace za pomocą narzędzia WordArt;
– nagrywaliśmy dialogi dramowe o zdrowym trybie życia;
– publikowaliśmy swoje wpisy na eTwinning Forum.
Jednak naszym najważniejszym zadaniem była przede wszystkim zabawa i ten cel
zrealizowaliśmy w 100%!
Wszystkie wypracowane materiały zostały opublikowane na stronie www.esep-etwinning.