Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej XII Liceum Ogólnokształcącego.


Dnia 26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej.  Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów.

W apelu, mającym bardzo podniosły i uroczysty charakter, udział wzięli przedstawiciele policji; Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy Pani Komisarz Marta Turzyńska oraz Aspirant Sztabowy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy Szymon Porażyński, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice absolwentów oraz pozostali uczniowie XII LO.

Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie  Klucza Wiedzy Uczniowskiej młodszym rocznikom XII LO (na pewno się przyda…).

Absolwenci zostali pożegnani musztrą licealistów z klas policyjnych oraz piosenką M. Grechuty „Dni, których nie znamy” szkolnego chóru. Klasa III LO przygotowała bardzo humorystyczny spektakl przedstawiający lekcję z życia klasy maturalnej. Następnie uczniowie odebrali świadectwa, wśród których wyróżniono absolwentów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wykazali się zaangażowaniem w pracę na rzecz szkoły. Za szczególne osiągnięcia nominację na kadeta dyplomowanego otrzymała Oliwia Niezbecka, Michał Tomczak oraz Natalia Głuchowska, a na starszego kadeta Paulina Czajkowska.

Wychowawca klasy, Jarosław Szczepaniak podziękował rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w organizacji życia klasy.

Niezwykle wzruszającym momentem była prezentacja przedstawiająca zdjęcia uczniów z wszystkich czterech lat w murach ZS 24.

Obecni na uroczystości rodzice, nie kryli wzruszenia i zdziwienia, że te cztery lata minęły tak szybko…

Teraz przed naszymi absolwentami największe wyzwanie – egzamin maturalny.

Życzymy jasnego i otwartego umysłu, lekkiego pióra, kreatywnego wykorzystania wiedzy i umiejętności, które nabyliście w szkole, a także wiary w siebie, opanowania stresu i… dużo szczęścia!