“Święto Konstytucji 3 Maja”


Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta; 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast 3 maja upamiętnia uchwalenie w Polsce Konstytucji. Wszystkie nasze klasy rzetelnie przygotowywały się do obchodów tych świąt. Uczniowie wykonali patriotyczną pracę plastyczną – godło Polski. W ten sposób pokazali, że pamiętają o ważnych wydarzeniach z naszej historii. Poza tym utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych, rozwiązując klasowy, patriotyczny quiz. Uczniowie przypomnieli sobie także najważniejsze polskie symbole narodowe, wykonali chorągiewki i prace plastyczne o charakterze patriotycznym m.in. plakaty z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja życzymy Państwu oraz Naszym Uczniom, aby to święto umocniło poczucie tożsamości narodowej oraz dumy bycia Polakiem.