UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

23 czerwca o godzinie 11:00 miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 uczniów
klas ósmych. Dekoracja zapierała dech. Była zachwycająca i nawiązywała do świetnego programu
artystycznego, który przygotowali (wraz ze swoimi wychowawcami) uczniowie klas siódmych.
Pan Dyrektor Leszek Sobieraj podsumował osiem lat nauki w SP 40. Podkreślił jak ważni w szkolnej
drodze ucznia są ich pierwsi nauczyciele-wychowawcy i jak wiele zależy od kolejnych „kapitanów”
kierujących ich edukacją na morzu wiedzy… Pan Dyrektor złożył życzenia sukcesów i wytrwałości na
kolejnych etapach szkoły. Wręczył ósmoklasistom świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy za
szczególne osiągnięcia oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Tytuł Primus Inter Pares (ucznia z
najwyższą średnią ocen, który kończy szkołę) otrzymała Anna Michalska. Ósmoklasiści podziękowali
nauczycielom i rodzicom za trud, serce, życzliwość i wyrozumiałość oraz wskazywanie właściwych
dróg, dzięki którym doszli do tego etapu życia. Nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru
młodszym uczniom. Cała społeczność Szkolna życzy Wam „Pomyślnych wiatrów na oceanie życia…”

Zapraszamy do galerii…

ZNAKOMITE SUKCESY MARTY ORNOWSKIEJ

Marta Ornowska – uczennica klasy 4b, ma się czym pochwalić. Zdobyła w tym semestrze:

• II miejsce w XI Wojewódzkim konkursie młodych instrumentalistów „Wszystko Gra 2022”;
  • Wyróżnienie w XXVI Powiatowym konkursie recytatorskim „Proste historie”;
  • III miejsce w Miejskim konkursie „Myśleniem można zajść bardzo daleko…”;
  • Wyróżnienie w Miejskim konkursie poezji własnego autorstwa „Bydgoszcz moje miasto”.

Brawo Marta! Życzymy dalszych sukcesów!

BRAWO PATRYCJA!

Z wielką dumą (szczególnie kobiecą…) informujemy, Patrycja Hejmej – uczennica  klasy 7a, wraz z drużyną Tęczy Sisu Bydgoszcz wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 w piłce nożnej dziewcząt.

GRATULUJEMY!

BRAWO MAJA!

Gratulujemy Mai Przybylskiej z klasy 8b  zdobycia wyróżnienia w Miejskim konkursie ” Nie tylko płuca ” organizowanym przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

Jesteśmy z Ciebie dumni!

GRATULACJE DLA WOJTKA ORNOWSKIEGO!

Wojtek Ornowski – uczeń klasy 1b SP zdobył I miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Taka jest Polska Makro” oraz wyróżnienie w Miejskim Konkursie Poezji Własnego Autorstwa „Bydgoszcz, moje miasto”.

Brawo! Życzymy dalszych sukcesów.

FINALIĆI MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WARSZAWSKIM

13.06.2022 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim.  Głównym celem III edycji było uczczenie wysiłków, ofiary krwi i niezwykłego poświęcenia żołnierzy Armii Krajowej podczas zmagań powstańczych.

Miło nam poinformować, że Jakub Kompa – Mróz (kl. 8c) oraz Bartosz Rachwał (kl. 8d) zostali jego finalistami

Gratulujemy!

JAKUB DUTKIEWICZ FINALISTĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO O WIELKICH POLAKACH

23 marca w Toruniu odbył się uroczysty finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, którego tegoroczną bohaterką była gen. bryg. prof. dr hab. Elżbieta Zawacka. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz patronatami: Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, prezydentów największych miast Województwa i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Celem jest wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci Wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko-pomorskim i rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności łączenia wiedzy i praktyki z różnych dziedzin naukowych.

Z radością informujemy, że Jakub Dutkiewicz – uczeń klasy 8d został jego finalistą.

Gratulujemy!

LAUREATKI MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO “ANTEK AKANTEK. SPACER PO BYDGOSZCZY”

Wielki sukces naszych uczennic Florentyny Oraczewskiej z 2a i Katarzyny Gryczewskiej z 5a! Uczennice zostały laureatkami Miejskiego konkursu plastycznego “Antek Akantek. Spacer po Bydgoszczy” zorganizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Miesięcznik Literacki “Akant” i Instytut Wydawniczy ” Świadectwo”.

„DZIEŃ Z SIATKÓWKĄ” W XII LO

W środę 22 czerwca odbyły się szkole dwie imprezy promujące piłkę
siatkową. W meczu otwarcia nauczyciele spotkali się z reprezentacją uczniów
XII LO. Po zaciętym widowisku i gorącej atmosferze na trybunach „belfrzy”
okazali się lepsi, pokonując młodzież 3:1.
Następnie uczniowie z klas policyjnych uczestniczyli w Turnieju o Mistrzostwo
XII LO w siatkówce zespołów mieszanych. Pierwsze miejsce zajęła klasa III LO
pozostawiając w pokonanym polu klasę II LO i I LO.
Wszystkie mecze odbyły się w sportowej atmosferze, cieszyły się dużym
zainteresowaniem kibiców.