Kręć kilometry w ramach akcji “Rowerowa Stolica Polski 2022”

Bezpłatna aplikacja Aktywne Miasta

Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy drużynę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – do wyboru 56 miast, które potwierdziły udział w rywalizacji. Aby jeszcze lepiej motywować się do wsiadania na nasz jednoślad przygotowaliśmy podgrupy – są to zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Znajdź swoich znajomych i walczcie o Puchar razem. Więcej o funkcjach aplikacji TUTAJ.

Kręć z Metropolią Bydgoszcz

Ale rywalizacja to nie tylko Puchar widniejący w gablocie urzędów miast, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów – dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne: vouchery w wysokości 1, 1,5 i  2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki. Zagrzewać Was do walki o nagrody będzie ambasador tegorocznej edycji RSP polski kolarz szosowy Marek Leśniewski, olimpijczyk, multimedalista, propagator aktywnego trybu życia.

Metropolia Bydgoszcz przygotowała specjalne nagrody dla tych, którzy zdecydują się kręcić właśnie dla niej. Jeżeli pokonasz: 400 km – 800 km dostaniesz niebieskie skarpetki kolarskie,  801 km – 1200 km otrzymasz rowerowy mini narzędziownik, tzw. multitool marki EYEN Hexy S8, 1201 km lub więcej – wygrasz niebieską koszulkę rowerową marki SISU dedykowaną rywalizacji. Nagrody otrzymają także najbardziej rowerowe szkoły.

Możesz także wziąć udział we wspólnych czerwcowych rajdach rowerowych. Info TUTAJ