ŚWIĘTO LICZBY PI W NASZEJ SZKOLE


14 marca Liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Dzień ten, łączy się również z datą urodzenia Alberta Einsteina (14 marca 1879 r.), dlatego też jest obchodzony w wielu szkołach i uczelniach.

Liczba π, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła,                          do długości jego średnicy.

Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. My również pragniemy popularyzować to święto w naszej szkole. W ZS 24 obchody liczby Pi odbyły się 16 marca 2022 r. Klasy 7 i 8 SP świętowały DZIEŃ LICZBY PI w formie konkursu między klasowego, w następujących kategoriach:

– plakat przedstawiający w ciekawej formie liczbę Pi

– wiersz lub piosenka o liczbie Pi

– słodki wypiek z liczbą Pi

Uczniowie  obejrzeli przedstawienie „Kłótnia liczb” oraz uczestniczyli w konkursie wiedzy o liczbie Pi.

Jury miało niezły orzech do zgryzienia 😊 aby wyłonić najlepszą drużynę…

Oto wyniki:

  • I miejsce – klasa 7c;
  • II miejsce – klasa 8b;
  • III miejsce – klasa 8c.

 

Gratulujemy!