Dzieciństwo bez przemocy

Zespół Szkół nr 24 im. M. Rejewskiego dołączył do kampanii ,,Dzieciństwo bez Przemocy” jako wyraz sprzeciwu wobec krzywdzeniu dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.

Kampania organizowana jest przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Krajową Koalicją na Rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem akcji jest Rzeczniczka Praw Dziecka. Razem możemy zamanifestować nasz sprzeciw wobec przemocy i stanąć w obronie dzieci.
Na stronie fundacji ,,Dajemy Dzieciom Siłę” można zapoznać się z materiałami, webinarami, informacjami dotyczącymi kampanii.

Działanie będzie trwać do 9 listopada. Kulminacja przypada na Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci – 19 listopada. Tego dnia na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce fasady dużych i małych budynków oraz szereg innych obiektów architektonicznych rozświetlą się na czerwono. Iluminacja rozpoczyna się o godzinie 17.00.

Zespół pomocy psychologiczno pedagogicznej.