Ślubowanie uczniów klas pierwszych XII Liceum Ogólnokształcącego.

Ja, uczeń Zespołu Szkół Nr 24, ślubuję przestrzegać prawa Rzeczypospolitej Polskiej, strzec symboli narodowych…, rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę!

Między innymi takie słowa roty przysięgi padły 27 października 2023 r. podczas uroczystego ślubowania, które złożyli uczniowie pierwszych klas policyjnych oraz nowopowstałych klas psychologiczno-prawnych. Tradycyjnie, w uroczystości uczestniczyło wielu gości reprezentujących władze miasta Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty oraz współpracujących ze szkołą instytucji. Nie zabrakło patronujących klasom przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy a także Okręgowej Rady Adwokackiej i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, którzy otrzymali pamiątkową rotę ślubowania. Bardzo cieszył fakt licznie zgromadzonych rodziców.

Wszyscy przemawiający życzyli pierwszoklasistom, aby nauka w naszym liceum zaowocowała wiedzą i nowymi umiejętnościami, przyniosła im dużo satysfakcji oraz pozostawiła wspaniałe wspomnienia.

Po oficjalnej części ślubowania, uczniowie zaprezentowali umiejętności z musztry i samoobrony. Młodzież przedstawiła również pokaz z ruchu drogowego a także scenkę „Paweł i Gaweł” z elementami mediacji i rozprawy sądowej.

Dziękujemy rodzicom za ufundowanie tortu, a wszystkim uczniom klas pierwszych
XII Liceum Ogólnokształcącego życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego, niezapomnianych chwil i radości z każdego dnia spędzonego w murach szkoły!

Międzyszkolny Konkurs “Jesienny Witraż” – rozstrzygnięty.

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować o wynikach  Międzyszkolnego Konkursu na “Jesienny Witraż “, który odbył się 20 października 2023 roku. Konkurs ten miał na celu promowanie kreatywności i umiejętności artystycznych uczniów  szkół z naszego regionu.  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wspaniałe prace.
Oto laureaci:
I miejsce:
Karolina Czajkowska, Szkoła Podstawowa nr 40 w Bydgoszczy,
Alicja Cieśla, Szkoła Podstawowa nr 40  w Bydgoszczy,
Amelia Krótki , Szkoła Podstawowa nr 40 w Bydgoszczy,
Witold Drążkowski, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie,
Iga Dziemitło, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej,
Aleksandra Szczyrba, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie,
II miejsce:
Aleksandra Janowiak, Szkoła Podstawowa nr 40 w Bydgoszczy,
Aleksandra Sieg, Szkoła Podstawowa nr 40 w Bydgoszczy,
Kacper Komandowski, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej,
Aleksandra Nawrocka, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej,
Amelia Grzegórska, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej,
Natan Siewert, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie,
Iga Wytkowska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie,
III miejsce:
Natalia Piecuch, Szkoła Podstawowa nr 40  w Bydgoszczy,
Jan Hejmej-Warguła, Szkoła Podstawowa nr 40  w Bydgoszczy,
Filip Herman, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej,
Nela Maciejewska, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej,
Rafał Mikulski, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej,
Amelia Kozieł, Szkoła Podstawowa nr 40 w Bydgoszczy,
Zofia Strzelewicz, Szkoła Podstawowa nr 40 w Bydgoszczy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz za przekazanie nam tylu wspaniałych prac.
Wyrażamy również wdzięczność dla sponsorów, Rady Rodziców z Zespołu Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy oraz Radzie Osiedla Osowa Góra.