„Erasmus Days” w ZS24.


Z okazji „Erasmus Days” dnia 9 października  w naszej szkole odbyły się liczne wydarzenia promujące Unię Europejską i projekty edukacyjne Erasmus+. Uczniowie rywalizowali o miano Euro Klasy, czyli klasy najliczniej przebranej za przedstawicieli państw europejskich. W konkursie pod nazwą „Zakodowana Unia Europejska”, uczniowie łamali kody i rozwiązywali zagadki dotyczące państw Unii Europejskiej. Jak na uczniów szkoły im. Mariana Rejewskiego przystało – drużyny z klas V, VI i VII, poradziły sobie świetnie. Rozpoznawanie najsłynniejszych atrakcji turystycznych Europy, kolorów flag, położenia na mapie czy pytania dotyczące faktów historycznych państw członkowskich nie sprawiały im trudności.  

Najważniejsze, że bawiliśmy się wspólnie, integrowaliśmy i poszerzaliśmy wiedzę. Młodsze klasy także przyłączyły się do Erasmusowej zabawy.