„Love Music, Love Yourself”

W dniach od 7 do 13 maja, 2023 r.  odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach projetu Erasmus +  „Love Music, Love Yourself” (Learning,Teaching,Traning Activities).Tym razem uczniowie naszej szkoły wraz z partnerami z Hiszpanii i Rumunii,  gościli w zaprzyjaźnionej szkole w miejscowości Izmit w Turcji. Nasi gospodarze przygotowali dla nas wiele atrakcji związanych z muzyczną tematyką projektu.

Pierwszego dnia uczniowie tureckiej szkoły zaprezentowali Welcoming show prezentując barwne tradycyjne stroje, muzykę i tańce ludowe. Kolejną atrakcją było zwiedzanie szkoły, co pozwoliło nam zajrzeć do sal lekcyjnych oraz poznać innych nauczycieli a w szczególności uczniów. Drugiego dnia naszego pobytu w Izmicie, zwiedzaliśmy Istambuł z uwzględnieniem jego bogatej muzycznej historii. Na naszej liście znalazły się takie miejsca jak Dolmabahce Palace, Blue Mosque (błękitny meczet), Hagia Sophia (dawniej chrześcijańska świątynia Mądrości Bożej, obecnie meczet), Cysterny Bazyliki oraz słynny bazar z tureckimi specjałami.

Kolejne dni wypełnione były warsztatami  muzykoterapii i rytmu „Music therapy and percussion workshop”, których hasłem przewodnim była sentencja, że „chociaż mówimy różnymi językami, to łączy nas wspólny język muzyki”. Zwieńczeniem zmagań, uczniów z czterech krajów, był wspólny występ na scenie, z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów. Był to bardzo twórczy czas, który sprzyjał budowaniu pozytywnych i przyjacielskich relacji między uczniami naszych szkół.