DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu jej niszczeniu. Uczniowie klas 0-3 włączyli się w obchody święta i przez 3 dni aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem realizowali zajęcia o charakterze edukacyjno – ekologicznym. W trakcie tych dni uczniowie poznawali zasady zachowań proekologicznych, wzięli udział w spotkaniu z p. Wojciechem Nowakiem, wykonywali prace plastyczne, oglądali filmy edukacyjne, zbierali śmieci, rozwiązywali quizy, rebusy i krzyżówki. W ostatnim dniu dzieci posadziły bratki, które pięknie ozdobiły szkolne rabatki.