JESTEŚMY NAJLEPSI W POLSCE!


21 marca 2022r. drużyna „Osowa Góra” w składzie: Bartosz Rachwał (8d), Maciej Koczorowski (8d), Jakub Dutkiewicz (9d) oraz Kajetan Dutkiewicz (5b) odebrała dyplomy i nagrody za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Sprawiedliwości – „Liga Sprawiedliwości”. 

W konkursie rywalizowało 77 szkół z całego kraju. Każdorazowo w ramach rozgrywek zadaniem drużyn było twórcze przedstawienie problematyki wskazanych przez Organizatora tematów umieszczonych na stronie internetowej. Wymagało to od uczestników zmagania się z kazusami w zakresie Kodeksu Karnego, Kodeksu Cywilnego czy Kodeksu Rodzinnego. Było także niezwykłą lekcją wiedzy o społeczeństwie w zakresie edukacji prawnej.

Nasi reprezentanci przez 3 miesiące rozwiązywali ponad 40 prawniczych łamigłówek, przedstawiając je w formie: animowanych filmików, wierszy, grafik multimedialnych oraz wywiadów. Był to czas wzmożonej pracy, wielu wyrzeczeń, niemniej jednak dostarczył wielkiej satysfakcji.

Uczestnicy zdobyli nagrody finansowe oraz specjalne – ufundowane przez pana Roberta Lubranta – Prezesa bydgoskiego Stowarzyszenia „Bezpieczeństwo Dziecka”.

Gratulujemy!