DWORZEC GŁÓWNY PKP W BYDGOSZCZY NOSI IMIĘ MARIANA REJEWSKIEGO


 

Dworcowi Bydgoszcz Głównemu PKP w środę (02.02) nadano imię Mariana Rejewskiego, wybitnego polskiego matematyka i kryptologa. W uroczystości nadania imienia udział wzięli udział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, Łukasz Schreiber, minister i członek komitetu stałego Rady Ministrów.

W uroczystości nadania imienia dworcowi uczestniczyli nasi uczniowie i Dyrektor Szkoły.  Byli też harcerze z 40. Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej “Synowie i Córki Wiatru”, jak zwykle niezawodni i godnie reprezentujący naszą szkołę. Oczywiście nie zabrakło pocztów sztandarowych   ZS 24 i XII LO. Pani Mariola Wolnik, specjalnie na tę uroczystość napisała wiersz o Marianie Rejewskim, który przeczytała Marysia Katafiasz, uczennica klasy 6a. Właśnie ten moment był szczególnie wzruszający i zdobył wielkie uznanie wszystkich obecnych na uroczystości.