20 grudnia odbył się wyjątkowy koncert kolęd z jasełkami, który na długo pozostanie w pamięci uczestników i widzów.
Kolędy wykonywane przez szkolny chór oraz solistów wprowadziły zebranych w magiczny nastrój, pełen ciepła i radości z nadchodzących świąt. Uczniowie w jasełkach zaprezentowali przejmujące scenki bożonarodzeniowe, które poruszyły serca obecnych. Przeplatanie muzycznych występów z jasełkami stworzyło niezapomnianą, podniosłą atmosferę, która udzieliła się wszystkim uczestnikom. Wspólne śpiewanie kolęd przez uczniów, nauczycieli a także pracowników administracji i obsługi, stworzyło poczucie wspólnoty, jedności i radości z obchodów Bożego Narodzenia.
Ten wyjątkowy koncert przygotowali: Małgorzata Wełnińska-Ginther, Anna Kornat, Mariola Wolnik oraz ksiądz Paweł Rybka wraz ze szkolnym chórem oraz uczniami z klasy 4a, którzy z zaangażowaniem i radością wzięli udział w występie.
Całość wydarzenia, dzięki profesjonalnemu przygotowaniu i zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli, była pełna emocji, świątecznego ciepła i magii, a także przypomnieniem o prawdziwej istocie Świąt Bożego Narodzenia.
Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za stworzenie magicznego, świątecznego klimatu…
O nagrodzie dla ZS24 w lokalnych mediach…
O nagrodzie dla ZS24 w lokalnych mediach…
W lokalnych mediach ukazały się informacje na temat naszej prestiżowej nagrody.
Artykuły o zdobyciu przez Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy European Language Label za projekt Erasmus+ pt. „Love Music, Love Yourself” pojawiły się na portalach:
- https://bydgoszczinformuje.pl/bydgoska-szkola-z-prestizowa-nagroda-european-language-label-w-zs-nr-24-nauke-wspieraja-muzyka/
- https://expressbydgoski.pl/bydgoska-szkola-w-elitarnym-gronie-prestizowa-nagroda-za-wspieranie-nauki-muzyka/ar/c5p2-27109169
- https://pomorska.pl/gala-eduinspiracje-za-nami-poznalismy-najlepsze-projekty-edukacyjne/ar/c3p2-27095453
Koncert Grudniowy 2024
„Wczoraj sąsiedzi, dziś koledzy”
ZS24 wyróżniony prestiżową nagrodą.
Gala rozdania nagród FRES, 09 grudnia 2024, Warszawa
Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy wyróżniony prestiżową nagrodą European Language Label!
Z radością informujemy, że Zespół Szkół nr 24 im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy został wyróżniony prestiżową nagrodą European Language Label 2024 za realizację projektu Erasmus+ pt. „Love Music, Love Yourself”.
European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne. Corocznie wyróżnionych zostaje 5 projektów , tym niemniej cieszy nas to, że nasza placówka znalazła się w tak elitarnym gronie.
Projekt, Love Musić Love Yourself, zdobył nagrodę za innowacyjne podejście do edukacji oraz zaangażowanie w rozwój umiejętności społecznych i akademickich uczniów, zwłaszcza tych zagrożonych wykluczeniem społecznym.
W innowacyjny sposób wykorzystaliśmy muzykę i działania muzykoterapeutyczne do rozwijania niezbędnych umiejętności u uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji. Dzięki udziałowi w muzycznych zajęciach terapeutycznych uczniowie rozwinęli umiejętności lepszej koncentracji i zrozumienia swoich uczuć poprzez muzykę/taniec oraz poprawili umiejętności komunikacji i współpracy, zwiększyli poczucie pewności siebie i własnej wartości. Odwiedzając miejsca takie jak filharmonia, opery itp., uczniowie poznali rolę muzyki klasycznej w rozwoju osobistym. Dzięki realizacji projektu, uczniowie nauczyli się współpracy w międzynarodowym środowisku i odkryli moc muzyki jako narzędzia wspierającego rozwój.
Projekt „Love Music, Love Yourself” jest doskonałym przykładem tego, jak kreatywność, współpraca międzynarodowa i muzyka mogą zmieniać życie młodych ludzi, oferując im nowe perspektywy i szanse na lepszą przyszłość.
Gratulujemy całemu zespołowi nauczycieli, uczniom i partnerom projektu, którzy przyczynili się do tego sukcesu. To wyróżnienie jest dowodem na wysoką jakość edukacji w Zespole Szkół nr 24 im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy oraz na zaangażowanie szkoły w rozwój uczniów, szczególnie tych, którzy potrzebują wsparcia.
Fundacja Ing dzieciom
Uczniowie klas policyjnych znowu najlepsi w województwie
Uczniowie klas policyjnych XII Liceum Ogólnokształcącego po raz trzeci z rzędu najlepsi w województwie kujawsko-pomorskim
W piątek 6 grudnia odbyła się III edycja Turnieju sportowo-obronnego dla klas mundurowych o profilu policyjnym „Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych” o Puchar Dyrektora XII Liceum Ogólnokształcącego i Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. W zawodach wzięło udział 6 szkół z naszego województwa: Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie, Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego
w Szubinie, Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim oraz gospodarz turnieju XII Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.
Głównym celem projektu była integracja młodzieży z klas o profilu policyjnym
z województwa kujawsko-pomorskiego, połączona z rywalizacją sportową w konkurencjach typowych dla pracy w służbach mundurowych. Rywalizacja miała również służyć
kształtowaniu umiejętności i cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole oraz sprawdzeniu umiejętności nabytych przez uczniów w trakcie prowadzonych szkoleń.
Młodzież rywalizowała w konkurencjach praktycznych i teoretycznych. Musiała wykazać się takimi umiejętnościami jak: strzelanie do celu z karabinu pneumatycznego, przepłynięcie wyścigu na ergometrze wioślarskim, pokonanie policyjnego toru przeszkód, zaprezentowanie technik interwencji policyjnych, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej czy udział w zespołowym pokazie musztry. Uczniowie musieli także wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu edukacji policyjnej.
Turniej został zorganizowany w sposób profesjonalny – sędziami byli funkcjonariusze Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także trenerzy i instruktorzy dyscyplin sportowych.
Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia pucharów, dyplomów
i nagród indywidualnych. Zwycięski zespół XII LO otrzymał Puchar Komendanta Miejskiego Policji, drużyna z Radziejowa za II miejsce otrzymała Puchar Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu, a zespół z Włocławka za trzecie miejsce otrzymał Puchar Dyrektora XII Liceum Ogólnokształcącego.
Pozostałe zespoły otrzymały puchary za udział w zawodach, a wszystkim uczestnikom turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Natomiast najlepsi zawodnicy i zawodniczki w konkurencjach: strzelanie z karabinu laserowego, wyścig na ergometrze i test wiedzy o policji otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Zwycięski zespół XII LO wystąpił w następującym składzie: Julia Kołecka (4 LO), Wiktoria Jankowska (3 LO), Kateryna Myrzak (2 C LO), Oryna Kryvenka (1 LO), Anastasiia Kharkovaia ( 2A LO), Artem Povaliuk (4 LO), Jakub Kaźmierczak (3 LO), Jakub Kasperski (2A LO), Ihor Balabin (1 LO).
Opiekunami zespołu byli: Jarosław Szczepaniak i Mirosław Jarosz oraz aspirant sztabowy Szymon Porażyński.
Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1.XII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy,
2.Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie,
3.Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku,
4.I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie,
5.Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu,
6.Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim.
Nagrody indywidualne:
Test wiedzy o Policji: Jakub Kaźmierczak (Bydgoszcz)
Strzelanie z karabinka pneumatycznego chłopców: Sebastian Lewandowski (Radziejów)
Strzelanie z karabinka pneumatycznego dziewcząt: Hanna Pawlak (Radziejów)
Wyścig na ergometrze chłopców: Maciej Sobczak (Szubin)
Wyścig na ergometrze dziewcząt: Amelia Rydlewska (Szubin)
Lekcje z Radiem PIK
W dniu 4 grudnia uczniowie klasy 2A XII LO uczestniczyli w warsztatach radiowych zorganizowanych przez Polskie Radio PIK,w ramach projektu “Lekcje z Radiem PIK”. Warsztaty zostały podzielone, na dwa bloki tematyczne.
W pierwszym uczniowie zapoznali się z historią radia w Polsce i na świecie. Zwiedzili muzeum radia.
Druga część warsztatów obejmowała możliwość przyjrzenia się pracy dziennikarzy radiowych. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zaaranżowanej audycji, podczas której odpowiadali na pytania redaktora Marka Rzepy.