Uroczysta akademia z okazji zakończenia szkoły przez uczniów SP 40.

Klasy siódme szkoły podstawowej pożegnały uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej. Po przemówieniu Pana Dyrektora, Leszka Sobieraja nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klasy ósmej, którzy zobowiązali się m.in. dbać o zaszczytne miano wychowanka Szkoły Podstawowej nr 40 oraz przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych.

Wychowawca klasy, Pani Marzena Wachowska wraz z Panem Dyrektorem wręczyli świadectwa ukończenia szkoły wraz z wyróżnieniami za wybitne osiągnięcia w nauce. Tytuł „Primus inter pares” otrzymał Mateusz Wojciechowski. Uczniom klasy ósmej przyznano także tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi m.in. „Złote Pióro”, „Zaczarowany Pędzel”, „Diamentową Piłkę”, „Brylantową Kłódkę” czy „Mistrza Powagi”.

O przepiękne dekoracje oraz oprawę muzyczną zadbał zespół ds. dekoracji oraz szkolny chór, natomiast nad całością uroczystości czuwała Pani Anna Theuss i Pani Małgorzata Wełnińska-Ginther.