Projekt MATURA+


Uczennice klasy czwartej XII Liceum Ogólnokształcącego w piątek, 2 lutego w Toruniu uczestniczyły w spotkaniu motywacyjnym dla maturzystów w ramach projektu MATURA+. Na spotkaniu, które  prowadził Dariusz Kulma, rozmawiano o neurogenezie, prokrastynacji, produktywności i o zdrowiu – śnie, aktywności fizycznej, dopaminie, serotoninie, i o tym po co oraz jak się uczyć – nie tylko matematyki!

Projekt MATURA+  ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas maturalnych z wybranych województw.

W roku szkolnym 2023/2024 w całorocznym kursie przygotowującym do matury z matematyki bierze udział ok. 2000 maturzystów z sześciu województw, w tym sześć osób z naszej szkoły. Projekt ma charakter niekomercyjny, a uczniowie otrzymują dofinansowanie z Fundacji Empiria i Wiedza.