Spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego w Centrum Mediacji i Edukacji Prawnej


Centrum Mediacji Szkolnej i Edukacji Prawnej im. Kamili Wyrębskiej zorganizowało dzisiaj pierwsze w cyklu spotkanie „Przyjaciele Centrum Mediacji Szkolnej i Edukacji Prawnej”.Mediatorzy rówieśniczy, klasy o profilu psychologiczno-prawnym XII Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 40 wzięli udział w spotkaniu z sędzią Sądu Rejonowego w Bydgoszczy Beatą Miszewską-Odya.Sędzia odkryła tajniki zawodu, opowiedziała o zawodzie sędziego, jak są badane, rozpatrywane i prowadzone sprawy w sądzie. Uczniowie dowiedzieli się ile lat trzeba uczyć się, żeby zostać sędzią, co w tej pracy jest najtrudniejsze, co sprawia radość i daje satysfakcję w pracy. Mieli okazję wziąć do ręki młotek sądowy, zważyć łańcuch sędziego i przejrzeć kodeks karny i cywilny.Spotkanie urozmaicały anegdoty z życia sędziego i ciekawostki z sali rozpraw.Centrum Mediacji Szkolnej i Edukacji Prawnej uhonorowało naszego gościa poprzez oficjalne włączenie pani Beaty Miszewskiej-Odya do grona Przyjaciół Centrum.Serdecznie dziękujemy za cudowne spotkanie!