Filharmonia- gościnnie w ZS24


Kolejny raz gościliśmy artystów z Filharmonii Pomorskiej. Słuchaliśmy wyznań miłosnych ze wszystkich stron świata w ramach koncertu „Serduszko puka w rytmie cha-cha”. W trakcie występu zabrzmiały dźwięki muzyki poważnej A. Piazzolla, R. Schumanna i W. Szpilmana, oraz znane wszystkim utwory popularne, radiowe i telewizyjne m.in. „Serduszko puka w rytmie cha-cha” M. Koterbskiej, „My Heart Will Go On” C. Dion, „Can’t Help Falling In Love” E. Presleya, muzyka z filmu „Piękna i bestia”, „Pocahontas”. Podczas koncertu uczniowie szkoły podstawowej klas 4-8 oraz liceum usłyszeli jak swoje uczucia za pomocą muzyki wyrażali artyści. Podążając śladami miłosnych historii dowiedzieli się jak Święto Zakochanych jest obchodzone na świecie, dlaczego to właśnie 14 dzień lutego przypada na tę okoliczność oraz, czy każdy Romeo odnalazł swoją Julię…