Młodzi Odkrywcy na tropie wiedzy


Uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w WSG Bydgoszcz

„Mała politechnika inspiracji – warsztaty z technologii 3D”. Przygoda z nauką odbyła się 07.10.2021 r. i 21.10.2021 r.  Uczniowie zapoznali się z najnowszymi technologiami z zakresu wirtualnej rzeczywistości oraz tajnikami druku przestrzennego. Zgłębili również wiedzę z robotyki i samodzielnie przeprowadzili niezwykłe eksperymenty. Oto opinie niektórych uczniów:

 

Mateusz P., klasa 5a: „Zajęcia były ekscytujące – nigdy nie było wiadomo, co się stanie.

Najbardziej podobała mi się robotyka. Może kiedyś spróbuję coś zaprogramować… .”

Filip, klasa 5a: „Było dużo zabawy – zwłaszcza na zajęciach VR. Dowiedziałem się, że takie okulary są bardzo drogie, i że w Polsce są tylko cztery takie modele. Wszystko, co widziałem w tych okularach, było zaskakujące.”

Kajetan, klasa 5b: „Zaskoczyło mnie to, że zajęcia były na wiele tematów. Najbardziej podobały mi się zajęcia z drukowania 3D, ponieważ nauczyłem się projektować modele. Sam zaprojektowałem breloczek, który został wydrukowany w tej technice. W przyszłości będę wiedział, jak drukować w technice 3D.”

Lukas, klasa 5b: „Najbardziej podobały mi się zajęcia o ciekłym azocie. Bardzo zaskoczyła mnie fontanna z ciekłego azotu. Dowiedziałem się, że w Rosji temperatura spada do -900C, i że ciekły azot ma -2500C. Ta wiedza na pewno przyda mi się w szkole i może w przyszłej pracy.”

Młodym Odkrywcom życzymy spełnienia naukowych marzeń.